portugalska liga

[VIDEO/FOTO] Totalni kaos na derbiju koji je odlučivao o tituli prvaka; legendarni prgavac Pepe ponovno je bio 'u akciji'

12.02.2022 u 09:19

Derbi 22. kola portugalske lige igrali su Porto i Sporting. Bila je to utakmica koja je izravno odlučivala o tituli prvaka pa je atmosfera na O Dragau bila očekivano napeta

Derbi portugalskog prvenstva igrali su Porto i Sporting. U očekivano uzavreloj atmosferi na punim tribinama stadiona O Dragao bilo je svega.

Utakmica je bila odlična i uzbudljiva. Sporting je iznenadio te je već u 34. minuti utakmice imao dva gola prednosti. Paulinho je zabio u 8. minuti, a potom i Nuno Santos u 34. za vodstvo gostiju 2:0.

No, Porto se uspio ekspresno vratiti, Fabio Vieira u 38. minuti zabija za 2:1, a Taremi u 78. minuti zabija za 2:2 nakon što su gosti od 49. minute zbog isključenja Coatesa igrali s igračem manje.

A totalni je kaos nastao u devetoj minuti sudačke nadoknade. Lopta je bila u zraku kad ju je Adane izbio ispred Pepea koji je smatrao da ga je Palhinha udario nogom u glavu.

• +7
Porto - Sporting Lisabon, portugalska liga, 11.2.2022. Izvor: EPA / Autor: Jose Coelho

Nakon toga je kod gola nastala totalna gužva.

Igrači, rezerve i ostali članovi obje momčadi su upali u teren i započeo je 'šou'. Jedni su okružili suda, a drugi su krenuli u međusobni obračun. Bilo je tu naguravanja, a toj je gužvi pao i pokoji šamar...

Obračun je trajao oko pet minuta, a epilog svega je bio crveni karton za Palhinhu i Tabatu za goste te Marchesina za domaće. Pepe se u tom prvom obračunu uspio izvući, ali nova svađa nastala je nekoliko trenutaka kasnije.

Dječak zadužen za lopte je gurnuo igrača Sportinga Reisa koji burno reagira. Kad je vidio što se događa, Pepe je odmah krenuo u obračun s Reisom te je dobio izravni crveni karton.

U tom su trenutku na teren morali ući i zaštitari kako bi obuzdali novi sukob igrača, ali su se na kraju usijane glave ipak nekako smirile pa je sudac odsvirao kraj utakmice i poslao igrače Porta i Sportinga u svlačionice.

Pokazao je ukupno pet crvenih kartona, ali kad disciplinska komisija pogleda snimke sigurno bi moglo biti još kazni. Gotovo je sigurno da glavne sudionike ovog incidenta čeka po nekoliko utakmica kazni.

Rezultat? Utakmica je završila 2:2, a to znači da je Porto i dalje neporažen te da na prvoj poziciji ima šest bodova prednosti ispred Sportinga.