francuska liga

Kylian Mbappe golom u 93. minuti na Parku prinčeva presudio Lovri Majeru i njegovom Rennesu

11.02.2022 u 23:59

Nogometaši PSG-a su u petak u derbiju 24. kola francuskog prvenstva pobijedili Rennes 1:0 golom Kyliana Mbappea u 93. minuti susreta

Rennes se na Parku prinčeva sjajno držao. PSG je u utakmicu ušao malo opuštenije pa su gosti već u 14. minuti zamalo poveli. Santamaria nakon kornera dobro puca glavom, ali lopta odlazi malo pored gola domaćina.

Tada se PSG trgnuo, ali prva prava prilika stigla je tek pred sam kraj prvog dijela kad je Mbappe sjajno pucao, ali lopta je 'zapela' na stativi. Vidno nervozan Mbappe je odmah nakon toga napravio bespotrebni prekršaj za koji je dobio žuti karton.

U 65. minuti utakmice Mbappe postiže gol, ali uzalud. Oglasio se VAR i ustvrdio da je golu prethodilo zaleđe, pa je gol opravdano poništen.

• +17
PSG - Rennes, francuska liga, 11.2.2022. Izvor: Profimedia / Autor: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, sve do četvrte minute sudačke nadoknade. Leo Messi asistira, a Kylian Mbappe postiže gol za 1:0 i pobjedu PSG-a.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer je za Rennes igrao do 86. minute.

Parižani sad imaju 59 bodova, 16 više od drugoplasiranog Marseillea. Rennes ostaje na petom mjestu s 37 bodova.