HT PRVA LIGA - 14. kolo

[VIDEO/FOTO] Slaven Belupo zaustavio Hajduk i stigao do prve pobjede pod Zekićevim vodstvom; kriza Bijelih se nastavlja

31.10.2021 u 16:54

U jedinom nedjeljnom okršaju 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Slaven Belupo je na svom stadionu pobijedio Hajduk 3:2. Prva je to prvenstvena pobjeda koprivničke momčadi otkako je na trenersku klupu krajem kolovoza sjeo Zoran Zekić

Čekao je dva puna mjeseca Zoran Zekić na prvu prvenstvenu pobjedu na klupi Slaven Belupa. I dočekao ju je u ogledu protiv Hajduka.

Golove za momčad iz Koprivnice zabili su Marin Laušić (2), Ivan Krstanović (34) i Mihael Mlinarić (83), dok su za Hajduk mrežu tresli Marko Livaja (66) i Stipe Biuk (86).

Bio je to Krstanovićev 112. pogodak čime je postao treći najbolji strijelac u povijesti Prve HNL. Ispred njega su još Igor Cvitanović sa 126 i Davor Vugrinec sa 145. golova.

Slaven je otvorio sezonu priredivši iznenađenje na stadionu Maksimir pobjedom protiv prvaka Dinamo (2:0), a potom je u idućih 12 gola upisao tek četiri remija i čak osam poraza. Post je trajao sve do ogleda protiv Hajduka koji je doživio već četvrti poraz ove sezone.

Domaćin je šokirao Hajduk već u 2. minuti susreta. Bila je to akcija u četiri poteza. Vratar Čović je ispucao loptu, Krstanović je prenio glavom do Zapate, a ovaj glavom gurnuo do Laušića koji je sjajno opalio i pogodio za vodstvo. Laušić je inače, rođeni Splićanin koji je igrao za U-17 momčad Hajduka.

Hajduk je nakon početnog šoka, povezao konce igre i počeo pritiskati, no umjesto izjednačenja vidjeli smo pogodak za 2:0. Ponovo je u jednoj od glavnih uloga bio Laušić koji se probio po desnoj strani, te odigrao povratnu loptu do Krstanovića koji je zabio za 2:0.

Hajduk se vratio u život u 66. minuti golom Marka Livaje, a isti je igrač u 75. bio korak do izjednačenja. Sjajno je opalio iskosa, no Čović je sjajno obranio.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel, Arenasport
  • +18
Slaven Belupo - Hajduk (14. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

U trenucima velikih naleta gostiju, Slaven je u 84. minuti povećao prednost na dva gola. Antonio Bosec je probio po lijevoj strani i povratnom loptom pronašao Mihaela Mlinarić koji je pogodio za 3:1. Pomogao mu je i stopera Hajduka Dimitrova od kojeg se lopta odbila i prevarila Kalinića.

Samo tri minute kasnije Biuk je smanjio na 2:3 produživi nadu gostima. Mladi krilni napadač Hajduka lijepim udarcem je pogodio suprotni kut nemoćnog Čovića. U posljednjim trenucima susreta Hajduk je zabio za 3:3, no sudac Jović je poništio pogodak zbog prekršaja u napadu.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Slaven BelupoHajduk3:2