festival golova

[VIDEO/FOTO] Razigrani Hajduk na Poljudu razbio nemoćnu Goricu; 'bili' su zabili četiri gola i posao završili već u prvom poluvremenu

12.05.2021 u 22:15

U posljednjem susretu 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu pobijedio Goricu 4:0 ostavši u igri za plasman u Europu. Trebao je to biti derbi kola, ali utakmica se pretvorila u 'simultanku' Hajduka koji je na kraju uvjerljivo slavio protiv indisponiranih i neprepoznatljivih gostiju iz Velike Gorice

Hajduku je trebala pobjeda kako bi ostao u igri za Europu, dok je Gorici i bod bio dovoljan da sigurno iza sebe ostavi Hajduk na kraju prvenstva, a u slučaju pobjede i matematički bi osigurala treće mjesto na tablici i plasman u 2. pretkolo Konferencijske lige.

Međutim, Hajduk je sjajnom predstavom deklasirao goste i produžio nadu da će se iduće sezone na Poljudu igrati europske utakmice. Golove za splitski sastav zabili su Mario Vušković (13), Alexander Kačaniklić (16), Marko Livaja (23-11m) i Stipe Biuk (39).

Splićani su furiozno ušli u susret i već nakon 23 minute vodili su 3:0, a nakon tek nešto više od pola sata bilo je 4:0.

• +14
NK Hajduk - NK Gorica, 34. kolo HT Prva liga, 12.5.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Domaćin je poveo u 13. minuti sjajnim golom Marija Vuškovića iz slobodnjaka.

Izvor: tportal.hr / Autor: Arenasport

Samo tri minute kasnije Stipe Biuk je sjajno uposlio Kačaniklića koji je zabio za 2:0.

Nogometaši Gorice nisu se stigli oporaviti od početnog šoka, a već u 19. minuti Marko Livaja je uzdramo vratnicu. Samo tri minute kasnije novi šok za goste iz Velike Gorice. Marko Livaja zabio je za 3:0 realiziravši kazneni udarac kojeg je sam i izborio.

Možda i najbolje poluvrijeme Hajduka ove sezone u 39. minuti je okrunio mladi Stipe Biuk koji je nakon sjajnog prodora u kojem je nanizao četvoricu protivničlkih igrača, ss nekih 12-13 metara preciznim udarcem pogodio suprotni kut gostujućeg golmana Banića.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja i Hajduk je mirno sačuvao vodstvo pored nemoćne Gorice. Gosti su jedva čekali da utakmica završi. Trener Gorice Siniša Oreščanin sigurno će imati puno toga za reći svojim igračima nakon ovakve rezultatske katastrofe kojom su si zakomplicirali plasman u Europu sljedeće sezone.

Slaven Belupo-Rijeka0:2
Dinamo Zagreb-Varaždin2:2
Hajduk-Gorica4:0