ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Rijeka bez većih problema pobijedila 'farmaceute' i ostala u borbi za plasman u Europu sljedeće sezone

12.05.2021 u 18:21

U susretu 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo 2:0 osvojivši važne bodove u borbi za Europu, dok će momčad iz Koprivnice prvoligaški spas tražiti u zadnja dva kola. Golove za Rijeku zabili su Franko Andrijašević (40) i Josip Drmić (69-11m)...

Bila je to važna utakmica za oba sastava. Slaven Belupo još uvijek nije osigurao ostanak u društvu najboljih, dok se Rijeka bori za europski plasman. Hajduk joj je za petama i Rijeci su trebala tri boda kako bi zadržala četvrto mjesto koje vodi u Konferencijsku ligu ako Dinamo osvoji Kup.

Rijeka je prva zaprijetila. U 11. minuti Pavičić i Andrijašević odigrali su lijepu akciju i otvorili prostor za Menala, ali je njegov udarac s desne strane kaznenog prostora završio uz suprotnu vratnicu.

Dvije minute kasnije Menalo se izborio za loptu na lijevom boku i lijepo progirao Pavičića koji je pucao s 11-12 metara, no Filipović je sjajno obranio. U 28. minuti Filipović je ponovo spasio domaći sastav, a ponovo je promašio Pavičić. Lončar je povukao kontru i sjajno proigrao Pavičića koji je izašao sam ispred vratara, no domaća 'jedinica' je obranila stopostotnu priliku.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +10
NK Slaven Belupo - NK Rijeka, 34. kolo HT Prva liga, 12.5.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Damir Spehar/PIXSELL

Prvu veliku priliku Slaven je imao u 34. minuti, nakon ubačaja iz kornera Bogojević je iz okreta pogodio prečku. Lopta se odbila do Prcea, koji iz odlične situacije puca preko gola.

Daleko bolju igru Rijeka je okrunila vodstvom u 41. minuti. Sudac Jović je prvo dosudio kazneni udarac za goste zbog Prcinog igranja rukom, međutim nakon gledanja snimke promijenio je odluku i pokazao na korner. Izveo ga je Lončar, a Andrijašević zabio za vodstvo.

NK Slaven Belupo - NK Rijeka 0:1 Andrijašević 40' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 69. minuti kada je Drmić realizirao kazneni udarac za 2:0. Lončar je odlično proigrao Menala koji je izbio sam pred golmana, Filipović ga je srušio, a Jović nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.

NK Slaven Belupo - NK Rijeka 0:2 Drmić 69' pen Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Rijeka je do kraja susreta rutinski sačuvala prednost osvojivši važna tri boda, dok će momčad iz Koprivnice prvoligaški spas tražiti u zadnja dva kola.

Izvor: tportal.hr / Autor: Arenasport

Slaven Belupo-Rijeka0:2
Dinamo Zagreb-Varaždin2:2
Hajduk-Gorica20:10