Kiša golova na Maksimiru

[FOTO/VIDEO] Varaždin Dinamu u utakmici prepunoj uzbuđenja otkinuo super važan bod i nastavio svoju veliku borbu za ostanak u HT Prvoj ligi

12.05.2021 u 20:12

U susretu 34. kola HT Prve lige Dinamo i Varaždin su na stadionu Maksimir odigrali 2:2 čime su gosti osvojili važan bod u borbi za prvoligaški spas

Dinamo je vodio 1:0 i 2:1, no Varaždin se oba puta uspio vratiti. Golove za Modre zabili su Luka Ivanušec (9) i Dino Perić (40), dok su za goste bili strijelci Agon Elezi (35) i Andris Herrera (59).

Izvor: tportal.hr / Autor: Arenasport

Dodajmo kako su uoči početka susreta gosti prilikom izlaska Modrih na teren priredli špalir za nove prvake i tako im odali počast za sjajan rezultat ove sezone.

• +16
NK Dinamo - NK Varaždin, 34. kolo HT Prva liga, 12.5.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Dinamo je uvjerljivom pobjedom protiv Rijeke (5:1) u prošlom kolu i matematički osigurao 22. naslov prvaka Hrvatske, dok se Varaždinci grčevito bore za prvoligaški spas.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:5, sažetak utakmice 9.5.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Hrvatski prvak je već u devetoj minuti stigao do prednosti. Gosti nisu najbolje izbili loptu, nakon čega je Dinamo sjajnom akcijom s dva dodira izigrao posljednju liniju i Ivanušec je lakoćom postigao svoj sedmi pogodak u sezoni.

NK Dinamo - NK Varaždin 1:0 Ivanušec 9' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U 17. minuti sjajnu priliku je imao Gavranović, no Zelenika je obranio zicer. Gosti su izjednačili u 35. minuti, kada se Elezi najbolje snašao zabivši za 1:1.

NK Dinamo - NK Varaždin 1:1 Elezi 34' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

No, radost gostiju nije dugo trajala. Pet minuta kasnije Dinamo je stigao do nove prednosti. Majer je ubacio iz kornera, a Perić glavom zabio za 2:1.

Varaždin se u 59. minuti još jednom vratio. Gosti su izveli brzu kontru, Elezi je poslao dugačku loptu do Obregona, a ovaj sjajno uposlio Herreru koji je smireno pogodio za novo izjednačenje.

NK Dinamo - Nk Varaždin 2:2 Herrera 59' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Do konca susreta Dinamo je dominirao, međutim bez konkretne završnice i gosti su uspjeli obraniti svoju mrežu.

U ranije odigranom susretu Rijeka je u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo sa 2:0 osvojivši važne bodove u borbi za Europu, dok će momčad iz Koprivnice prvoligaški spas tražiti u zadnja dva kola.

Golove za Rijeku zabili su Franko Andrijašević (40) i Josip Drmić (69-11m).

Bila je to važna utakmica za oba sastava. Slaven Belupo još uvijek nije osigurao ostanak u društvu najboljih, dok se Rijeka bori za europski plasman. Hajduk joj je za petama i Rijeci su trebala tri boda kako bi zadržala četvrto mjesto koje vodi u Konferencijsku ligu ako Dinamo osvoji Kup.

Večeras se još sastaju Hajduk - Gorica.

U utorak je Osijek pobijedio Šibenik sa 3:0, dok su Istra 1961 i Lokomotiva u derbiju začelja odigrali 1:1.

Na ljestvici vodi stari - novi prvak Dinamo sa 79 bodova, Osijek je drugi sa 71 bodom, Gorica na trećem mjestu ima 59 bodova i utakmicu manje, dok je Rijeka četvrta sa 55 bodova. Hajduk na petoj poziciji ima 51 bod, ali i utakmicu manje.

Slaven je sedmi sa 31 bodom, Lokomotiva ima 30, Varaždin 28, a Istra 26 bodova.

Slaven Belupo-Rijeka0:2
Dinamo Zagreb-Varaždin2:2
Hajduk-Gorica20:10