ht prva liga - 29. kolo

[VIDEO/FOTO] Osijeku pobjeda u prvom od tri uzastopna derbija; Bjeličina momčad slavila na Poljudu i preuzela vrh tablice

16.04.2021 u 22:33

Nogometaši Osijeka minimalnom 1:0 (0:0) pobjedom na gostovanju kod Hajduka u Splitu u derbiju 29. kola preuzeli su vrh ljestvice Prve HNL.

Gol vrijedan tri boda postigao je najbolji strijelac lige Ramon Mierez u 49. minuti.

Argentinac je odlično skočio i glavom u mrežu proslijedio ubačaj Jugovića s desne strane. Bio je to Mierezov već 20. pogodak ove sezone.

Hajduk, koji je tijekom čitavog susreta djelovao nervozno te nije stvorio niti jednu pravu priliku za pogodak, završnicu je odigrao i s igračem manje jer je u 85. minuti zbog dva žuta kartona isključen Fossati.

Osijek sada ima 65 bodova, jedan više uz dvije utakmice više od drugog Dinama koji će u nedjelju ugostiti Istru 1961. Već u srijedu će u Gradskom vrtu Osijek i Dinamo igrati vrlo važan međusobni okršaj u sklopu 30. kola.

Zanimljivo, i u 31. kolu, Osijek će igrati derbi, jer tada će Bjeličina momčad (25. travnja) ugostiti Rijeku.

Hajduk je ostao peti sa 43 boda, dva manje od četvrte Rijeke, a šest manje uz utakmicu manje od treće Gorice koja je ranije u petak također izgubila na svom terenu sa 0-1 od Slavena Belupa.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +8
Hajduk - Osijek (29. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Duje Klaric / CROPIX
Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel, Arenasport
VaraždinŠibenik1:1
GoricaSlaven Belupo0:1
HajdukOsijek0:1