BEZ DLAKE NA JEZIKU

Kakve riječi dolaze iz Tottenhamove svlačionice; jedna od zvijezda engleske momčadi nije se suzdržala, a zbog toga će Jose Mourinho i suigrači pobjesniti

19.03.2021 u 08:26

Nogometaši Dinama napravili su nevjerojatan preokret, nadoknadili dva pogotka zaostatka iz londonskog dvoboja protiv Tottenham Hotspura i s tri pogotka Mislava Oršića izborili plasman u četvrtfinale Europske lige, a vratar engleske momčadi kapetan Hugo Lloris nije štedio sebe i suigrače

Podsjećamo, u osnovnih 90 minuta junak Dinamovog trijumfa poništio je Tottenhamovu prednost iz prvog dvoboja. Sjajnim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora u suprotne rašlje Mislav Oršić je u 62. minuti donio prednost hrvatskom prvaku, a preciznim završetkom akcije u 83. minuti na asistenciju Atiemwena odveo je utakmicu u produžetak. Konačnih 3:0 za nogometno čudo postavio je solo prodorom i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u 106. minuti.

'Mislim da smo svi više nego samo razočarani. To je sramota. Nadam se samo da se svi u svlačionici osjećaju odgovornima za situaciju, jer je to sramota. Što više mogu reći o tome? Nakon nedjeljne utakmice (prvenstveni derbi protiv Arsenala i poraz op.a.) ... okus poraza večeras je jako bolan i svi smo za to odgovorni. Mi smo klub pun ambicija, ali jednostavno mislim da je momčad u ovom trenutku samo odraz onoga što se događa u klubu', žestok je bio francuski golman.

NK Dinamo - Tottenham 1:0 Oršić 62' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Mentalno bismo trebali biti jači, trebali bismo biti konkurentniji. U Zagrebu to nisam osjetio na terenu. Na ovoj razini kada niste spremni otkrio sam da odmah plaćate. Nije važno ime protivnika, ima kvalitete u cijeloj Europi i ako ne poštujete protivnika možete biti kažnjeni i to se danas dogodilo.'

Zamoljen je da pojasni svoje ranije komentare o tome što se događa u svlačionici.

'Način na koji igramo jednostavno nije dovoljan. Jedno je doći pred kameru i reći da sam ambiciozan. Druga je stvar pokazati to svaki dan na treninzima, pokazati svaki put na terenu. Ponašati se timski je najteža stvar u nogometu. Morate slijediti put momčadi. Ako pratite momčad samo kad ste u početnih 11, to momčadi stvara veliki problem jer ćete u jednom trenutku platiti u sezoni. A danas je to posljedica toga. Imali smo sjajnih trenutaka u prošlosti jer smo mogli vjerovati zajedništvu koje je bilo u momčadi. Danas ne znam. Nisam siguran u vezi toga.'

Nakon ovih iskrenih riječi, trener Jose Mourinho najvjerojatnije će pobjesniti na svojeg vratara, jer ono što se događa u svlačionici u pravilu bi trebalo ostati u svlačionici, ali kapetan Hugo Lloris neke stvari nije mogao prešutjeti pa će biti zanimljivo vidjeti što će se ovih dana sve događati u londonskom klubu.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.