ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Istra vratila Bile dva koraka natrag, kardinalna pogreška Katića, Hajduku poništen gol...

06.03.2022 u 19:26

U posljednjoj utakmici 26. kola Prve HNL Istra 1961 i Hajduk su u Puli igrali 1:1 (0:1), dok je ranije u nedjelju Gorica prekinula niz od sedam poraza 4:0 (1:0) pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca

U Puli je goste iz Splita u vodstvo doveo Nikola Kalinić (30), a poravnao je Dion Drena Beljo (54). Hajduk je iskoristio pomoć vjetra u prvom poluvremenu, imao inicijativu te stigao i do prednosti u 30. minuti.

Ferro je poslao dugu loptu na polovicu Istre, a tamo je Kalinić bio spretniji od Galilee, izborio se za poziciju za udarac te rutinirano svladao Lučića.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/Arenasport

Do poravnanja Istra je stigla nakon katastrofalne pogreške stopera Hajduka Katića. On se okretao s loptom u vlastitom kaznenom prostoru, pa ga je napao daleko bolji tehničar od njega Mišković, oteo mu loptu te ju proslijedio do nečuvanog Belje kojemu nije bilo teško s pet metara pogoditi vrata.

Nepune dvije minute potom dogodila se kontroverzna situacija koja će zasigurno ostaviti "repove" s ove utakmice. Naime, Mikanović je proigrao Kalinića koji se ubacio u kazneni prostor domaćih, njegov čuvar Perković uhvatio se za lice i bacio na travu, no kako sudac nije prekinuo igru, odmah se i pridigao, a u međuvremenu je Kalinićev udarac blokiran, a lopta se odbila na nogu Biuka koji je zatresao mrežu za, činilo se, vodstvo Splićana.

Uslijedili su prosvjedi Puljana, pa je duel Kalinića i Perkovića provjeravan putem VAR-a. Iako se na snimci ne vidi kontakt Kalinićeve ruke i Perkovićeva lica, nakon više od pet minuta seciranja te situacijue VAR sudac Dario Bel pozvao je glavnog suca Tihomira Pejina da sam pogleda situaciju, a ovaj je zatim poništio gol Hajduka i dodijelio žuti karton Kaliniću.

• +11
HT Prva liga: Istra 1961 - Hajduk, 6.3.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Srecko Niketic/PIXSELL

Još jedna kontroverzna situacija dogodila se u 83. minuti kada je nakon udarca iz kuta Hajduka Perković rukom odbio loptu u svom kaznenom prostoru, a tada je Bel nakon manje od 10 sekundi provjere procijenio kako nema potrebe zvati Pejina na pregled situacije i mogući kazneni udarac za Hajduk te je utakmica nastavljena.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Nakon ovog remija četvrti Hajduk je na 48 bodova, pet manje od vodećeg Dinama i drugog Osijeka, a četiri manje od treće Rijeke, dok je Istra 1961 deveta sa 23 boda, 13 više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.

Gorica-Hrvatski dragovoljac4:0
Istra 1961-Hajduk1:1