ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Gorica je uz pomoć bure na Šubićevcu 'okrenula' Šibenik te stigla do važne i uvjerljive pobjede

20.11.2020 u 21:19

U susretu 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Gorice su kao gosti preokretom svladali Šibenik 3:1

Utakmicu u Šibeniku obilježila je jaka bura koji je u prvom poluvremenu pomagala domaćima, a u nastavku gostima.

Šibenik je pomoć vjetra iskoristio za samo jedan gol i to u samom otvaranju dvoboja kada je Jurić lijepo proigrao Ampema koji je utrčao iza obrane Gorice te svladao Kahlinu.

Gosti iz Velike Gorice u prvih su 45 minuta teško igrali 'u vjetar', nisu naviknuti na takve uvjete i bura im je stvarala puno problema. Pravo je čudo da su na odmor otišli sa zaostatkom od samo 1:0.

• +5
NK Šibenik - NK Gorica; HT Prva liga, 20.11.2020. Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

No, u nastavku se situacija promijenila, gosti su i doslovno imali vjetar u leđa te su do izjednačenja stigli u 61. minuti izravnim golom iz kornera. Čabraja je izveo udarac iz kuta koji je nošen vjetrom skrenuo prema golu domaćih, preletio Labrovića i završio u mreži za 1:1.

Pred sam kraj dvoboja Gorica je stigla do još jednog gola nakon kornera. Lovrić je ubacio loptu u kazneni prostor domaćih, do nje je stigao Suk koji je snažnim udarcem s pet metara kompletirao preokret za vodstvo gostiju 2:1.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade (93. minuta) pobjedu Gorice potvrdio je Lovrić koji je iskoristio činjenicu što su domaći jurnuli po poravnanje te zabija za konačnih 3:1 gostiju iz Velike Gorice.

Treća Gorica sada ima 19 bodova iz devet susreta, bod više uz utakmicu više ima drugi Osijek, a sedam bodova više uz također utakmicu više ima vodeći Dinamo. Šibenik je ostao peti s 13 bodova, ali iz 12 susreta, dok šesti Slaven Belupo i sedmi Hajduk imaju po 11 bodova, no Koprivničani imaju dvije, a Splićani tri odigrane utakmice manje.

Lokomotiva-Varaždin2:2
Šibenik-Gorica1:3