ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Pogledajte kako je 'filijala' šokirala Rijeku; Hrvatski dragovoljac i dalje je posljednji, ali je 'skrojio' borbu za sam vrh

13.03.2022 u 17:19

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca su u 27. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige priredili veliko iznenađenje svladavši u Kranjčevićevoj ulici Rijeku 2:1. Poraz Rijeke tim je veći ako se zna da Dragovoljac u svojim redovima na posudbi ima čak šest igrača s Rujevice, ali i trenera Dragana Tadića

Junak pobjede posljednjeg sastava lige bio je Karlo Perić, koji je psotigao svoja prva dva prvoligaška gola u 24. i 50. minuti, dok je Prince Ampem u 74. minuti uspio tek ublažiti neočekivani poraz Rijeke.

Oba gola Perić je psotigao nakon asistencija Karrice. U 24. minuti lijevo krilo Hrvatskog dragovoljca je uputilo prizeman centaršut kojega je upravo oko bijele točke dočekao Perić i preciznim prizemnim udarcem zatresao mrežu.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Hrvatski dragovoljac - Rijeka 1:0 (Karlo Perić, 23) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Početkom nastavka Karrica se ubacio u kazneni prostor Rijeke, sjurio se do gol-aut linije i zatim povratnom loptom pronašao Perića u srcu kaznenog prostora, a ovaj je ponovno odlično reagirao i udarcem iz prve još jednom svladao Labrovića.

NK Hrvatski dragovoljac - NK Rijeka 2:0 Perić 50' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Imao je Hrvatski dragovoljac prilike i za povećanje vodstva, a nakon što ih nije iskoristio, Rijeka je uspjela unijeti neizvjesnost u završnicu preko svog pričuvnog igrača Ampema koji je u 74. minuti lijepo prihvatio loptu na petnaestak metara od gola, istovremeno si ju pridigavši na udarac kojim je 'probio' Marića na domaćem golu.

NK Hrvatski dragovoljac - NK Rijeka 2:1 Ampem 74' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Duboko u sudačkoj nadoknadi Rijeka je umalo stigla do poravnanja, domaća obrana nije se najbolje snašla te je jedan igrač Hrvatskog dragovoljca nespretno zahvatio loptu koja se od vratnice odbila do Drmića, ali i najbolji strijelac Rijeke je s dva metra promašio gol.

• +13
NK Hrvatski dragovoljac - NK Rijeka, HT Prva liga, 13.3.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Rijeka je ovim porazom ostala treća s 52 boda, dva manje od vodećeg Dinama. Hrvatski dragovoljac je, pak, i dalje uvjerljivo posljednji s 13 bodova, 11 manje od devete Istre 1961.