RAZOČARANJE KOD 'MODRIH'

[VIDEO, FOTO] Dinamov trener Zoran Mamić čestitao Osijeku, a zatim objasnio glavni razlog poraza kod najvećeg rivala u HT Prvoj ligi

21.11.2020 u 19:48

U derbiju 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je kao domaćin svladao Dinamo sa 2:0, a evo kako je utakmicu vidio gostujući strateg Zoran Mamić

Dinamo je upisao prvi prvenstveni poraz u sezoni i to kod najvećeg konkurenta za naslov, a strateg zagrebačke momčadi dao je svoje viđenje i naveo razloge zašto je njegova momčad ostala bez bodova.

'Prije svega čestitke Osijeku na pobjedi i čestitke njihovom golmanu Ivušiću na fantastičnoj utakmici. Nažalost, nogomet se igra za golove, a mi svoje šanse i dobre prilike koje smo imali nismo iskoristili. Nismo zabili golove, Osijek je to kaznio i zasluženo pobijedio', rekao je Mamić te nastavio:

• +9
NK Osijek - NK Dinamo, Hrvatski Telekom Prva liga, 21.11.2020. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

'Imali smo dosta problema u pripremi utakmice, što zbog reprezentacije što zbog bolesti. Pokušali smo izvući dobru varijantu za ovaj susret. Nakon 10-15 minuta prvog poluvremena preuzeli smo kontrolu nad utakmicom, imali smo dvije fantastične situacije i udarac Petkovića koji je Ivušić obranio. Bile su tu i šanse Jakića, Gavranovića... kažem, treba zabiti gol kad se pojavi šansa. Na ovakvim utakmicama ih nema puno i kad se stvore treba ih iskoristiti da bi rezultat bio pozitivan.'

Podsjećamo, Osijek je poveo iz svog prvog udarca u okvir gola na utakmici u 54. minuti. Igor Silva uspio je probiti desni bok i poslati prizemnu loptu u srce kaznenog prostora. Tamo je Mierez kratko proigrao Pilja, a ovaj je preciznim udrcem sa 12-ak metara pogodio suprotni kut nemoćnog Livakovića.

Domaći su pobjedu potvrdili pred sam kraj susreta. Jurčević je u 89. minuti izveo udarac iz kuta koji je preletio Livakovića nakon čega je Žaper na drugoj vratnici s jednog metra uspio glavom zatresti mrežu.

Istra 1961-Rijeka19:10
Osijek-Dinamo Zagreb2:0
Slaven Belupo-Hajduk0:2