ht prva liga - 31. kolo

[VIDEO/FOTO] Za Hajduk je 13. minuta bila sretna, a za Jovičića nesretna; Samir Toplak doživio prvi poraz na klupi Gorice

15.04.2022 u 22:00

Nogometaši Hajduka u susretu su 31. kola Prve HNL na Poljudu svladali Goricu s minimalnih 1:0 (1:0).

Obrana Gorice prvotno je odbila ubačaj Livaje u svoj kazneni prostor, ali na odbijanac je natrčao Vuković i pucao sa 20-ak metara prema vratima. Na putu do gola lopta je pogodila Jovičića te prevarila Kotarskog.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Imao je Hajduk brojne prilike za povećanje vodstva, ali zbog nepreciznosti napadača nije uspio otkloniti dvojbe oko pobjednika sve do kraja susreta, pa je u posljednjih 20-ak minuta i Gorica imala šansu kazniti nervozu domaćina. Ipak, ne odviše organizirani napadi gostiju u završnici nisu donijeli promjenu rezultata.

Ovom pobjedom treći Hajduk je stigao do učinka od 59 bodova, sedam manje od vodećeg Dinama, koji je ranije u petak sa 3-0 svladao Istru 1961, a dva manje od drugog Osijeka. Gorica je, pak, ostala šesta sa 40 bodova, koliko ima i peta Lokomotiva.

• +9
Hajduk - Gorica (31. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Josko Ponos / CROPIX
Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/Arenasport
Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel