ZVIJEZDE U PROBLEMIMA

Veterani Bostona slavili kod favoriziranog Miamija

11.04.2012 u 10:10

Donedavno su košarkaši Miami Heata bili u sjajnoj pobjedničkoj seriji na domaćem parketu. Nakon 22. siječnja i poraza od Milwaukeeja dobili su košarkaši s Floride sedamnaest utakmica zaredom pred svojim navijačima

No nakon toga su uslijedila dva poraza zaredom. Prvo ih je iznenadio Memphis, a u utorak navečer su ih na zemlju spustili košarkaši Bostona koji su slavili 115:107. Vodio je Boston skoro cijelu utakmicu, a tijekom druge četvrtine i preko 15 poena razlike. U nastavku se Miami približio, ali na svaku prijetnju odličan su odgovor imali Paul Pierce (27 poena i sedam skokova), Kevin Garnett (24 poena i devet skokova) te Rajon Rondo (18 poena i 15 asistencija). Potonji je osamnaesti put zaredom ostvario double-double učinak s poenima i asistencijama, što je najdulji takav niz u posljednjih 20 godina u NBA ligi.

Uzalud je Miamiju bilo to što je LeBron James ubacio 36 poena, uz po sedam skokova i asistencija.

Chicago se revanširao New Yorku za poraz otprije nekoliko dana u Madison Square Gardenu. U toj utakmici je, nakon 12 ogleda izvan parketa, sudjelovao najbolji igrač Chicaga Derrick Rose, ali je baš tada ozlijedio gležanj pa nije igrao meč u utorak navečer. Chicago je i bez njega lako dobio 98:86 uz odličnu igru iskusnoga Richarda Hamiltona koji je ubacio 20 poena, uz četiri skoka i pet dodavanja.

Važnu pobjedu za doigravanje je ostvarila Philadelphija, svladavši u gostima New Jersey 107:88, u utakmici u kojoj je pet igrača 76ersa postiglo dvoznamenkast broj poena. U utorak navečer su još slavili Cleveland, Washington i Dallas.

NBA liga, utorak:

Cleveland - Charlotte 103-90 (Hudson 25p, 8s, 6a, Parker 19p / Henderson 21p, 5s)

Washington - Orlando 93-85 (Seraphin 24p, 13s, Crawford 21p, 4s, 4a / Nelson 19p, 4s, 7a)

Miami - Boston 107-115 (James 36p, 7s, 7a / Pierce 27p, 7s, Rondo 18p, 4s, 15a)

New Jersey - Philadelphia 88-107 (Humphries 20p, 10s, 4a / Williams 20p, 8s, 5a, Young 19p, 8s)

Dallas - Sacramento 110-100 (Nowitzki 15p, 8s, Marion 10p, 14s / Cousins 25p, 18s)

Chicago - New York 98-86 (Hamilton 20p, 4s, 5a, Deng 19p, 10s / Anthony 29p, 5s)

11. Portland 58 27 31
12. Minnesota 58 25 33