UŽIVO

Velika pobjeda Hrvatske, Stevanović najveći junak

20.01.2018 u 20:08

Na rukometnom Euru Hrvatska je svladala neugodnu Norvešku 32:28 koja nas je zaustavila u polufinalu SP-a prošle godine...

Hrvatska - Norveška 32:28

60' - Stevanović je s par obrana dotukao Norvežane, kraj i velika pobjeda

55' - novi gol Horvata, sve smo bliže velikoj pobjedi (32:28)

54' - važan gol iz sedmeca Horvata, prekinuli smo dva gola u nizu Norvežana (31:27)

51' - prvo Cindrić, a odmah brzo Sagosen (30:26)

49' - imamo dva igrača manje, ukrali smo loptu i Štrlek je zabio za našu najveću prednost na utakmici (29:24)

48' - raznovrsna Hrvatska, sada Štrlek sa krila, ne mogu Norvežani sve pohvatati (28:24)

47' - novi pogodak Marina Marića, ali Norvežani opet rade brzi centar i smanjuju, pa bomba Mamića (27:23)

46' - sjajna asistencija Cindrića na crtu za Marića (25:21)

42' - Cindrić, to je izjednačena naša najveća prednost (24:20)

41'  - obrana Stevanovića pa gol Štrleka, naš vratar ima devet obrana (23:20)

39' - Čupić sa sedam metara je nepogrešiv (22:19)

37' - Štrlek iz teškog kuta uspijeva zabiti (21:19)

35' - drži nas Mamić koji je sad izborio sedemrac, a realizirao ga je Čupić (20:18)

33' - još jednom Mamić (19:17)

31' - krenulo je drugo poluvrijeme golom Norveške, ali nas Mamić opet vraća na dva razlike (18:16)

30 - Horvat je iz sedmerca lobao norveškog golmana, na odmor Hrvatska odlazi sa 17:15

30' - težak šut Stepančića koji je pogodio, malo se lakše diše (16:14)

29' - bez obzira na obrane Stevanovića, Norveška je uhvatila priključak (15:14)

• +35
EP u rukometu, skupina I, 4. kolo, Hrvatska - Norveška Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

26' - Cindrić nas vraća na plus 3 (15:12)

24' - majstorski potez Karačića i gol, ali uskoro je zaradio i isključenje (14:11)

22' - Musa je raspoložen, sjajan u obrani, a sada je zabio i treći svoj gol (13:10)

21' - prvo je Stevanović obranio zicer iz kontre, a onda Mamić pogodio 'bombu' (12:9)

19' - drugi pogodak Cindrića koji se opet bori kao lav (11:8)

19' - dva vezana pogotka Norvežana, Červar je pozvao minutu odmora (10:8)

• +15
Navijači na utakmici Hrvatska - Norveška Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

18' - u strijelce se upisao i Kopljar (10:6)

16' - razorni bombarder Stepančić (9:5)

14' - pogodak Stepančića iz kontre, a razbranio se i Stevanović (8:4)

13' - seriju grešaka s obje strane prekinuo je Čupić i zabio iz sedmerca svoj 151. gol na Eurima, jedan više od Balića (7:4)

9' - kontra Hrvatske, a Štrlek je neumoljiv (6:3)

8' - tek što je ušao Marić je zabio za dva razlike (5:3)

6' - Cindrić je pogodio i tako prekinuo nalet Norvežana, a Tonnesen je dobio dvije minute (4:2)

3' - izigrali smo norvešku obranu, a sa crte je zabio Musa (3:0)

1' - počela je utakmica, ajmooo Hrvatska, dva gola u nizu, Musa i Štrlek (2:0)

- odsvirane su himne, Lijepu našu otpjevala je cijela dvorana

- atmosfera neusporedivo bolja nego što je bila u četvrtak kada je Hrvatska igrala protiv Bjelorusije

-------------------------------------------------------------------------------------------

Norvežani su tijesno izgubili od Francuza, naši dečki od Šveđana i jasno je da gubitnik iz ovoga dvoboja otpada iz utrke za plasman u polufinale. Ukupno smo s Norveškom odigrali 11 utakmica na velikim natjecanjima, šest puta smo slavili, tri puta izgubili, a dva susreta završila su neodlučeno.

Hrvatska na ovom Euru nije oduševila, vratari i obrana su u slaboj formi, dok Norvežani bez problema idu preko 30 golova i zato će večeras biti iznimno teško srušiti Skandinavce te ostati u igri za jedno od prva dva mjesta u skupini.

• +11
EP u rukometu: Hrvatska - Bjelorusija Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

'Izabrali smo teži put, ako želite do vrha morate pobijediti one najbolje. Definitivno možemo bolje od ovoga,' rekao je Cindrić.

'Šveđani su nam upozorenje, imaju sličan skandinavski stil rukometa. Ključno će biti imati strpljenja, zaustaviti im protunapade te odigrati kvalitetnu 6-0 obranu', dodao je Stepančić.

'Norveška je favorit, oni su svjetski viceprvaci i jako kvalitetna momčad. Ne znam, vidjeti ćemo kako će proći, biti će jako teško, no naš cilj je jasan', poručio je Červar.

• +21
Hrvatska - Švedska, 3. kolo Eura 2018. Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

'Mediji puno pišu kako Sagosen igra sam, ali to nije istina, imamo puno kvalitetnih pojedinaca koji mogu odlučiti susret i to je naša glavna snaga. Neće nam biti lako pred njihovim navijačima i glasnom publikom, ali profesionalci smo, navikli smo na to', jasan je bio norveški izbornik Berge.

'Moramo pokušati iskoristiti njihovo sporije vraćanje u obranu i izmjene obrana-napad', dodao je Tonnesen.

• +11
Navijači na utakmici Island - Hrvatska Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL