LIGA PRVAKA

Veliki preokret Guardiolinog Cityja protiv Barcelone!

01.11.2016 u 22:40

U najzanimljivijoj utakmici 4. kola nogometne Lige prvaka nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Barcelonu rezultatom 3:1 te se tako revanširali za poraz na Camp Nouu prije dva tjedna. Ivan Rakitić, Šime Vrsaljko i Domagoj Vida startali su od prve minute u utakmicama svojih klubova...

Skupina A

Basel – PSG 1:2 (Zuffi 73 / Matuidi 43, Munier 90)
90' - Munier ipak donio Parižanima pobjedu
73' - iznenađenje je na pomolu, jer Basel je uspio izjednačiti preko Zuffija
43' - taman prije poluvremena PSG je slomio domaćina i golom Matuidija došao u vodstvo

Ludogorec – Arsenal 2:3 (Cafu 12, Keseru 15 / Xhaka 20, Giroud 42, Özil 88)
88' - Arsenal je uspio sve preokrenuti i sada vodi nakon gola Ozila

42' - potpuno se vratio Arsenal, golom Girouda kojem je to treći u zadnje dvije utakmice

20' - Xhaka je preciznim udarcem ipak vratio goste u utakmicu
15' - Arsenalu prijeti debakl jer je i Keseru zabio iz blizine za Bugare!
12' - prvi gol večeri zabio je Ludogorec! Jonathan Cafu spretno je glavom zabio pokraj Ospine

Skupina B

Bešiktaš – Napoli 1:1 (Quaresma 79 / Hamšik 82)

Benfica – Dinamo K. 1:0 (Salvio 45)
45' - dobro se držao kijevski Dinamo predvođen kapetanom Vidom, ali uoči odmora Salvio s bijele točke dovodi domaće u vodstvo

Skupina C

ManCity – Barcelona 3:1 (Gundogan 39, 74 De Bruyne 51 / Messi 21)
74' - sve je riješeno, Gundogan svojim drugim golom dotukao je Barcelonu!

65' - Andre Gomes pogodio je gredu iz čiste situacije, sam pred golmanom!
61' - zamijenjen je Ivan Rakitić. ušao je u igru Arda Turan
51' - preokret na Etihadu! Zabio je iz slobodnjaka De Bruyne i City sada vodi!

39' - krasna akcija Cityja završava pogotkom Gundogana iz blizine i rezultat je izjednačen!

21' - Barca vodi na Etihadu, zabio je Messi! Munjevita kontra koju je započeo Neymar završila je golom Argentinca!

11' - tražio je City penal nakon pada Sterlinga, ali sudac mu je dao žuti karton

Borussia M. - Celtic 1:1 (Stindl 32 / Dembele 76)
76' - Borussia je u nevolji, Dembele je zabio iz penala, a isključen je Korb
32' - Stindl iz voleja dovodi Borussiju u vodstvo kojoj se dižu dionice u skupini C

Skupina D

Atletico – Rostov 2:1 (Griezmann 29, 90+3 / Azamoun 30)
90'+4 - ipak je Griezmann riješio susret u sudačkoj nadkonadi...
30' - brzo je uzvratio Rostov! Azmoun je nakon krasne akcije izjednačio rezultat!

29' - Atletico je konačno poveo, nakon dodavanja Carrasca i realizacije Griezmanna

PSV – Bayern 1:2 (Arias 14 / Lewandowski 34, 74)
74' - Lewandowski donio Bayernu potpuni preokret svojim drugim pogotkom

34' - izjednačio je Robert Lewandowski iz penala nakon igranja rukom

14' - jako sumnjivi gol PSV-a kojeg Arias iz čistog zaleđa dovodi u vodstvo!

Liga prvaka vraća se u fokus javnosti ovog utorka, a revanš Guardiolinog Cityja i Rakitićeve Barcelone bit će u središtu pozornosti. Prva utakmica završila je 4:0 za Katalonce u Camp Nouu i engleskom predstavniku nužno treba pozitivan rezultat kako ne bi doveo u pitanje svoj plasman u osminu finala.

Od ostalih utakmica valja izdvojiti nezgodno gostovanje Bayerna kod PSV-a, dok bi Arsenal kod Ludogoreca i PSG kod Basela trebali imati lakši posao, kao i Atletico kod kuće s Rostovom. Kijevski Dinamo za koji igra Domagoj Vida tražit će posljednju priliku za plasman dalje u gostima kod Benfice, a Borussia M'gladbach trijumf protiv Celtica kojim bi pritisnula City.

U ranije odigranom susretu remizirali su Bešiktaš i Napoli 1:1, a golove su postigli Quaresma i Hamšik.

Tekstualni prijenos utakmica pratite ovdje!