OD TRNJA DO TRIJUMFA

Veliki preokret Bullsa

31.10.2010 u 10:55

Košarkaši New Orleans Hornetsa ostvarili su treću pobjedu na startu nove NBA sezone svladavši kao gosti San Antonio Spurse sa 99-90, a najzanimljivije je bilo u Chicago

Najzaslužniji za novu pobjedu svoje momčadi bio je sjajni graditelj igre Chris Paul, koji se ove sezone vratio na parket nakon ozljede koljena, sa 25 koševa. U sastavu Spursa najbolji je bio Emanuel Ginobili sa 23 ubačaja. Gosti iz New Orleansa imali su prednost 76-60 nakon treće četvrtine, a trener Spursa Gregg Popovich je posljednjih 12 minuta igrao bez Tima Duncana (7 koševa, šut 2-10) i Tonyja Parkera (13 koševa). Pričuve domaćih odlično su reagirale i dvije minute prije kraja smanjile na samo tri koša zaostatka (90-93), ali Richard Jefferson je promašio tricu za izjednačenje, dok su Hornetsi u završnici uspjeli sačuvati pobjedu.

Treću pobjedu na startu sezone ostvarili su i Portland Trail Blazersi svladavši sa 100-95 na gostovanju New York Knickse pokvarivši tako domaću premijeru redizajnirane momčadi iz velike jabuke. Knicksi su pet i pol minuta prije kraja dvoboja vodili sa 92-83, ali do kraja susreta su Blazersi serijom 17-3 preokrenuli rezultat. Brandon Roy (29) bio je najefikasniji kod pobjednika, a Wilson Chandler (22, 16 skokova) kod poraženih.

Niz pobjeda na početku sezone nastavili su i Atlanta Hawksi koji su u svojoj dvorani sa 99-95 svladali Washington Wizardse. Joe Johnson (25) i Al Horford (21, 10 skokova) ponudili su previše za prvi izbor ovogodšinjeg drafta Johna Walla (28, 9 asistencija) koji je imao pomoć samo u Alu Thorntonu (24).

Veliki preokret dogodio se u susretu između Chicago Bullsa i Detroit Pistonsa koji je na kraju pripao domaćima sa 101-91 iako su gosti početkom drugog poluvremena imali 21 poen prednosti (65-44). Posljednju četvrtinu Bullsi su na krilima Derricka Rosea (39, 6 skokova, 7 asistencija) i Joakima Noaha (15, 17 skokova) dobili s čak 34-9. Bivši igrač Bullsa Ben Gordon (21) bio je najefikasniji kod Pistonsa.