NHL LIGA

Veliki derbi protiv Chicaga pripao Anaheimu

21.03.2013 u 09:53

U noći sa srijede na četvrtak hokejaši Chicaga su upisali tek treći poraz ove sezone, unutar osnovnih 60 minuta. U velikom je derbiju bolji od Chicaga bio Anaheim s 4:2

U pitanju je bio ogled dvije najbolje momčadi u ovom trenutku u NHL ligi, a ova je pobjeda ujedno označila za Anaheim izjednačavanje najduljeg domaćeg pobjedničkog niza u povijesti od trinaest pobjeda.

Inače, samo šest minuta prije kraja ogleda ništa nije ukazivalo da će završiti kako je završilo. U tom su trenutku gosti vodili 2:1, ali je uslijedila strašna reakcija domaćih hokejaša u završnici. U šest je minuta Anaheim zabio tri pogotka (Bobby Ryan, Teemu Selänne i na prazna vrata Sheldon Souray).

I dok se cijele sezone govorilo o velikim pobjedničkim serijama Chicaga, Anaheim je radio dobre stvari u sjeni, pa je tako sada razlika između ove dvije momčadi na vrhu Zapada (i cijele NHL lige) samo tri boda.

Pomalo iznenađujuće je istim tim rezultatom, 4:2, Minnesota slavila kod Detroita uz odlične izvedbe Devina Setoguchija (dva pogotka) i vratara Niklasa Bäckströma koji je obranio 36 udaraca. Rezultat 4:2 je očito bio popularan te večeri u NHL ligi, pa je na taj način i Toronto svladao doma Tampa Bay. Toronto se sve više oslanja na mladog 22-godišnjeg Nazema Kadrija. Dotični je u pobjedi protiv Tampa Bay asistirao kod tri od četiri gola, a i ukupno je predvodnik Maple Leafsa po bodovima s 11 pogodaka i 19 asistencija.

San Jose je na gostovanju kod Edmontona nadoknadio 1:3 u zadnjoj trećini i na kraju dobio ogled u raspucavanju penala, dok je Colorado pred svojim navijačima slomio Dallas s 4:3. I tamo se dogodio obrat u zadnjih 20 minuta kada je Colorado 2:3 pretvorio u 4:3. Tako se nije naplatila nova odlična statistika nesalomljivog Jaromira Jagra, danas člana Starsa, koji je postigao pogodak i imao dvije asistencije.

3. Los Angeles 29 16 1 2 10 36
4. Minnesota 29 12 5 2 10 36