BORUSSIJI POBJEDA

Velika pogreška odlučila golijadu u Leverkusenu

03.02.2013 u 20:39

Derbi 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva između Bayera i Borussije Dortmund na BayAreni u Leverkusenu pripao je aktualnim prvacima sa 3:2.

Borussia Dortmund slavila je golom Roberta Lewandowskog iz 63. minute, nakon što su prethodno ispustili rano vodstvo od 2-0. Lewandowski je sudjelovao kod dva tri gola svoje momčadi, a izborio je i penal koji nije realiziran.

Vodili su žuto-crni već u 9. minuti 2-0 golovima Marca Reusa i Jakuba Blaszczykowskog iz penala. Kod prvog je gola Lewandwoski asistirao Reusu, dok je kod drugog gola izborio kazneni udarac nakon prekršaja Bernda Lena.

Rezultat se nije mijenjao do drugog poluvremena, točnije do 58. minute, kada je Stefan Reinartz dvama golovima u samo pet minuta donio 'apotekarima' izjednačenje. Zanimljivo, bili su to ovom veznjaku prvi golovi u sezoni.

Izjednačen je rezultat na semaforu stajao samo jednu minutu, budući da je toliko trebalo Mariju Götzeu da u kaznenom prostoru pronađe Lewandowskog, koji desnicom pogađa mrežu za svoj 13. ovosezonski gol i četvrti u isto toliko posljednjih susreta.

Borussia je prednost mogla i povećati u 70. minuti, kada je Lewandowski izborio novi penal nakon prekršaja Sebastiana Boenischa, ali ga njegov sunarodnjak Blaszczykowski nije uspio realizirati, točnije vratar Bernd Leno je njegov udarac obranio.

Pobjedom je Borussia na drugom mjestu ljestvice prestigla Bayer i sada ima dva boda viša u odnosu na "apotekare".

U drugoj utakmici dana Nürnberg je kod kuće sa 2-1 savladao Borussiju Mönchengladbach golovima Timmyja Simmonsa i Tomaša Pekharta.

Bundesliga, 20. kolo:

Nürnberg - Borussia Mönchengladbach 2-1 (Simons 4-11m, Pekhart 30 / Herrmann 58)

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 2-3 (Reinartz 58, 62 / Reus 3, Blaszczykowski 9, Lewandowski 63)