KVALIFIKACIJE ZA EP

Velika pobjeda mladih nogometaša u Švicarskoj

14.10.2013 u 18:27

Hrvatska U-21 reprezentacija pod vodstvom Nike Kovača u ponedjeljak igra jednu od najzahtjevnijih utakmica u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2015. godine. Protivnik je Švicarska, a najzanimljivije trenutke s utakmice saznajte u tekstualnom prijenosu tportala od 18.30

Švicarska: Spiegel, Benito, Lacroix, Ajeti, Vidmer, Jevtic, Martinelli, Buff, Khelifi, Freuler, Ben Khalifa
Hrvatska:
Zeleinka - Vrsaljko, Datković, Bubnjić, Gorupec - Močinić, Radošević - Šitum, Kovačić, Brozović - Rebić

Švicarska - Hrvatska
0:2

90+4' - kraj utakmice, velika pobjeda Hrvatske
90+2' - još jedna velika obrana Zelenike, Ben Khalifa ga nije uspio svaldati
84' - Švicarci pokušavaju napraviti pritisak, ali hrvatska obrana sve rješava, pobjeda je blizu
76' - 0:2 - GOOOL - Bručić je asistirao, a Brozović je drugi puta matirao Švicarce
73' - Zelenika je spreman na izazov freyja
68' - Spiegel je zaustavio pokušaj Bručića
57' - Hrvatska je imala sjajnu priliku da sve riješi, ali je sada Spiegel sačuvao svoju mrežu netaknutom
47' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog poluvremena
38' - 0:1 - GOOOL - Hrvatska je žestoko uzvratila preko Brozovića iz slobodnjaka
23' - hrvatski čuvar meže je zasad prvo ime utakmica, sada je obranio udarac Buffa
17' - sada se istaknuo vratar Zelenika koji je zaustavio priliku Ben Khalifa
12' - pokušaj Jevtića srećom po naše nije bio precizan
8' - nekako su Švicarci ušli bolje u susret
1' - počela je utakmica

-------------------------------------------------------------------------------

Sa sve tri pobjede u tri dosadašnje kvalifikacijske utakmice, Hrvatska U-21 odlazi u Lugano, na noge švicarskoj izabranoj vrsti, koja slovi za jednog od favorita Skupine 5. Hrvatska je dva puta svladala Lihtenštajn, a slavila je i na teškom gostovanju u Ukrajini, u Lvivu (2:0).

Zagrebačka prezentacija protiv Lihtenštajna, s četiri pogotka u protivničkoj mreži u Kranjčevićevoj prije četiri dana, zadovoljila je izbornika Niku Kovača, te postavila dodatne temelje za optimizam protiv Švicarske.

'Protiv Švicarske bit će sasvim drugačija utakmica. Bit će intenzivnije, ali opet idemo po pozitivan rezultat - neriješeno ili pobjedu. Ostajem pri tome da su Švicarska i Ukrajina favoriti, ali nadamo se dobrom ishodu. Ove tri pobjede daju nam samopouzdanje i vjeru', rekao je Niko Kovač, bivši kapetan hrvatske seniorske reprezentacije.

Za dvoboj sa Švicarcima iz A selekcije stigli su Mateo Kovačić, Šime Vrsaljko i Igor Bubnjić, u dogovoru sa stručnim stožerom Igora Štimca, te će Hrvatska U-21 imati tri aduta više u borbi za očuvanje prvog mjesta u skupini.

Švicarska je u svoje prve dvije utakmice u kvalifikacijama, u rujnu, pobijedila Latviju u gostima 2:0 te Lihtenštajn u gostima 6:0.