GOL GODINE?

Veličanstvene rašlje golmana šokiranom kolegi

09.03.2015 u 16:43

Internetska era omogućuje kontinuiranu fluktuaciju prekrasnih nogometnih golova, ali i u poplavi neobičnih ostvarenja ovo remek djelo se izdvaja kao - gotovo nenadmašno

Ogled sedmog kola lige brazilske države Parane izmežu fenjeraša Nacionala i gostiju Operarija igran je pod tropskim pljuskom koji je onemogućavao brz protok lopte. U takvim situacijama i vratarima je teže ispucavati loptu, ali gostujući vratar Jhonatan očito spada među iznimke.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena spomenuti vratar odlučio je poslati dugu loptu u protivničku polovicu, a to ispucavanje pamtit će ostatak života. Lopta se probijala kroz gustu kišu sve do srca protivničkog kaznenog prostora, a mokro tlo omogućilo joj je brzi odskok u savršenoj putanji i od grede se u samim rašljama zabila u gol. Nemoćni kolega nije imao šanse. Teško je po nevremenu mogao i vidjeti loptu, a da je i točno znao gdje će završiti - pitanje je bi li ju obranio.

Taj gol donio je gostima prednost od 0:2, a u nastavku su samo uspjeli ublažiti poraz. U sedam sezonskih nastupa još nisu upisali ni bod...