NHL LIGA

Večer velikih preokreta i novih majstorija Jevgenija Malkina

01.02.2012 u 09:24

Nakon All-Star vikenda hokejaši najjače lige svijeta, NHL lige, vratili su se akciji u svojim klubovima. Noćas je tako odigrano čak 13 utakmica

Aktualni prvaci Boston Bruinsi slavili su na domaćem ledu protiv Ottawa Senatorsa 4:3 iako su do pred kraj druge trećine zaostajali dva gola razlike (1:3). No, 45 sekundi prije kraja trećine Milan Lucic zabija za smanjenje 2:3, a potom u posljednjoj dionici Brad Marchand i Dennis Seidenberg donose Bruinsima 32. pobjedu sezone (u 48 utakmica).

Pittsburgh Penguinsi savladali su kod kuće Toronto Maple Leafse 5:4 nakon boljeg izvođenja penala golom Evgenija Malkina. Trinaest minuta prije kraja posljednje trećine Penguinsi su zaostajali 1:4, ali tada furioznom igrom postižu tri gola do kraja regularnog dijela, a onaj izjednačujući za 4:4 zabio je upravo najefikasniji igrač lige Malkin i to samo sedam sekundi prije kraja utakmice. Bio mu je to 27. gol ove sezone , a ukupno je skupio 59 poena, četiri više od drugoplasiranog Claudea Girouxa.

Tampa Bay savladala je kod kuće Washington Capitalse 4:3 nakon produžetka golom Stevena Stamkosa. Najboljem strijelcu lige bio je to 33. ovosezonski gol. Valja reći da su Capitalsi u ovom susretu igrali bez svog najboljeg igrača, suspendiranog Aleksandra Ovečkina, koji će se na led vratiti tek 4. veljače protiv Montreala.

Anaheim Ducksi slavili su na gostovanju kod Phoenixa 4:1, a bila im je to deveta pobjeda u zadnjih 11 susreta. Junak susreta bio je Andrew Cogliano koji je zabio hat-trick u manje od sedam minuta druge trećine. Finski veteran Teemu Selläne dodao je još jednog, a vratar Jonas Hiller zaustavio je 24 udarca prema vratima.

Detroit Red Wingsi trijumfirali su na gostovanju kod Calgary Flamesa 3:1 i očuvali čelo poretka u ligi. Do 34. pobjede sezone u 51. utakmici vodili su ih Jiri Hudler, Drew Miller i Cory Emmerton. Jimmy Howard je skupio 28 obrana za svoju 31. ovosezonsku pobjedu, prema čemu je vodeći među vratarima.

Derbi između Vancouvera i Chicaga otišao je na stranu domaćih Canucksa koji su slavili golom Daniela Sedina u produžetku 3:2, dok su San Jose Sharksi pregazili najlošiju momčad lige Columbus Blue Jacketse 6:0 uz dva gola Joea Throntona. Vratar Sharksa Antti Niemi skupio je 30 obrana za svoj 17. shutout u karijeri.

Veliku utakmicu odigrao je i Nashville protiv Minnesote. Wild je u 16. sekundi posljednje trećine postigao svoj četvrti gol, vodio s uvjerljivih 4:1, a onda je stigao uragan Predatorsa. Prvo je Brandon Yip postigao svoj prvi ovosezonski gol u trećoj odigranoj utakmici za svoju novu momčad (tri sezone je igrao u Colorado Avalancheu) u 10. minuti susreta, pet minuta kasnije Patric Hornqvist je smanjio na 3:4, a s dva uzastopna gola Mikea Fichera, njegovim 13. i 14. pogocima u sezoni, Nasville je stigao do super vrijednog trijumfa. Pobjednički gol zabio je 21 sekundu prije kraja.

7. Los Angeles 50 17 7 10 16 58
8. Minnesota 50 18 6 7 19 55