na uvjerljiv način

Vaterpolisti Jadrana izborili finale hrvatskog prvenstva s Jugom

12.04.2023 u 21:44

Vaterpolisti splitskog Jadrana izborili su plasman u finale 32. Prvenstva Hrvatske nakon što su u drugoj utakmici polufinala doigravanja državnog prvenstva u Rijeci uvjerljivo pobijedili Primorje EB sa 20-9 (6-2, 5-1, 4-1, 5-5)

U prvom susretu odigranom 31. ožujka u Splitu, Jadran je pobijedio Primorje EB sa 14-6. Na Kantridi je bilo još uvjerljivije, pa je tako Jadran na koncu slavio čak sa 20-9.

Splićani su već nakon prve četvrtine vodili sa 6-2, na poluvremenu je bilo 11-3, a na koncu treće dionice ogromnih 15-4. Zadnja dionica je završila 5-5.

Jadran su do pobjede predvodili Jerko Marinić Kragić sa četiri i Marin Delić s tri gola, dok je u domaćim redovima prvi strijelc bio Tin Brubnjak s tri gola.

Podsjetimo, u finale se već plasirao dubrovački Jug Adriatic osiguranje nakon dvije pobjede nad Mladosti iz Zagreba, (13-6, 23-11).

Jug AO je izborio deveto uzastopno, te čak 26. finale, a do sada je slavio rekordnih 17 puta, dok je Jadran ušao u svoje šesto finale, a Splićani još uvijek čekaju svoj prvi hrvatski naslov.

Finale se igra na tri pobjede, a finalna serija počinje 22. travnja u Splitu.