HSV UVJERLJIV

Van der Vaart se proslavio briljantnim volejom!

06.10.2013 u 18:31

Nogometaši Hamburga razbili su Nürnberg sa čak 5-0 u ogledu 9. kola Bundeslige. Bila je to prva pobjeda Hamburžana u gostima ove sezone, kao i tek drugi uspjeh u sezoni...

Sve je drugačije u Hamburgu otkada je na trenersku klupu sjeo Nizozemac Bert van Marwijk. Pod njegovim vodstvom klub je u DFB Pokalu pobijedio Greuther Fürth, pa je remizirao kod Eintrachta u Frankfurtu (2-2), a sada je razbio klub koji još jedini uz Freiburg nema pobjedu ove sezone u Bundesligi.

Rafael van der Vaart je načeo suparnika sjajnim golom u 17. minuti kada je na deset metara, u skoku 'taekwondo' potezom, zabio za 1-0. Potom je Nizozemac dva puta asistirao, ali valja reći da je iduća tri gola zabio Pierre-Michel Lasogga. Postigao je Lasogga tri gola unutar samo devet minuta!

Posljednji je pogodak djelo Tolgay Arslana koji je bio precizan s 40 metara, dok je domaći vratar istrčao sa svojih vratiju.

Recimo da je hrvatski nogometaš Milan Badelj za pobjednika igrao vrlo dobro svih 90 minuta.

Ovo će kolo biti zaključeno utakmicom Freiburga i Eintrachta iz Frankfurta, koja slijedi u nastavku nedjelje.