EUROLIGA

Valencia slavila protiv Barcelone, Milan nevjerojatnom serijom i velikim preokretom pobijedio Monaco

23.12.2022 u 23:31

U susretu 15. kola Eurolige košarkaši Valencije pobijedili su vodeću Barcelonu sa 84:83 ostvarivši sedmu pobjedu sezone, dok je Barca doživjela peti poraz.

Valenciju su do velike pobjede predvodili Jasiel Rivero sa 16 koševa, Bojan Dubljević sa 14 koševa i šest skokova, te Jared Harper sa 11 koševa i pet asistencija. Kod Barcelone najbolji je bio Nicolas Laprovittola sa 28 koševa i sedam asistencija.

I u preostale tri utakmice večeri slavili su domaćini. Emporio Armani Milan je velikim preokretom porazio Monaco sa 79:71.

Talijanski sastav je do prve domaće pobjede i pete ove sezone, stigao velikom serijom 21:1. Gosti su 4:20 minuta prije kraja imali čak 12 razlike (70:58), no Milan je nevjerojatnom serijom 21:1 okrenuo susret i stigao do pobjede. Billy Baron je predvodio talijanski sastav sa 23 koša. Brandon Davies je ubacio 14, a Devon Hall 12 koševa. U suparničkim redovima istaknuo se Mike James sa 24 koša, a Elie Okobo je dodao 16 koševa.

Domaćinu je to bila tek peta pobjeda, a Monacu peti poraz.

Anadolu Efes je u Istanbulu porazio Panathinaikos sa 88:69 ostvarivši osmu pobjedu. Efes je već na poluvremenu imao 16 razlike (42:26) i do kraja susreta pitanje pobjednika više nije bilo upitno.

Will Clyburn je predvodio turski sastav sa 23 koša i 10 skokova, dok je Vasilije Micić zabio 19 koševa uz osam asistencija i pet skokova. Hrvatski košarkaš Ante Žižić nije nastupio za domaći sastav. Kod gostiju najefikasniji su bili Dwayne Bacon sa 20 koševa, dok je Derrick Williams zabio 13 koševa.

Žalgiris je na krilima sjajnog Keenana Evansa bio bolji od Bayerna 75:67. Evans je bio najbolji igrač utakmice sa 32 koša, dok je Edgaras Ulanovas ubacio 18 koševa. Kod Bayerna, gdje na klupi kao pomoćni trener radi Slaven Rimac, najefikasniji su bili Corey Walden sa 18 i Augustine Rubit sa 17 koševa.

Za Žalgiris je to bila osma pobjeda, dok je Bayern izgubio i deseti susret.