BURNO U ITALIJI

Uzalud Pirlu sjajna golčina, Duje Čop kreirao senzaciju!

26.04.2015 u 19:50

Hrvatski napadač Duje Čop sa svoja je dva pogotka poveo slabašni Cagliari do iznenađujuće pobjede u gostima kod Fiorentine, dok je Torino pobijedio Juventus unatoč briljantnom golu Pirla iz slobodnjaka...

Nakon dugo vremena Čop je krenuo od prve minute u momčadi Cagliarija i to je iskoristio u velikom stilu. Na teškom gostovanju kod Fiorentine, momčadi koja se plasirala u polufinale Europske lige te se bori za europske pozicije i za sljedeću sezonu, naš je napadač zabio dva pogotka i donio trijumf gostima.

Čop je prvi put zabio u 7. minuti, a zatim udvostručio prednost u 60. minuti. Do kraja susreta Fiorentina je uspjela smanjiti, ali Farias je potvrdio pobjedu gostiju u sudačkoj nadoknadi.

Ovim bodovima Cagliari je malo popravio svoju situaciju na ljestvici, ali i dalje zaostaje velikih sedam bodova za onima iznad crte.

U derbiju 32. kola Torino je pobijedio Juventus 2-1 ostvarivši prvu pobjedu protiv gradskog suparnika u posljednjih 20 godina. Posljednji put Torino je bio bolji od Juventusa 1995. godine kada je pobijedio također rezultatom 2-1. Nakon toga 'Stara dama' je nanizala 17 utakmica bez poraza u gradskom derbiju ostvarivši pritom 13 pobjeda.

Juventus je poveo briljantnim golom Andrea Pirla iz slobodnog udarca u 35. minuti, a izjednačio je u posljednjim trenucima prvog dijela Matteo Darmian. Pobjedu Torinu donio je Fabio Quagliarella u 57. minuti.

Lazio je odigrao 1-1 protiv Chieva propustivši priliku pobjeći Romi u borbi za drugo mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka. Lazio je poveo golom Miroslava Klosea u 45. minuti, a izjednačio je Alberto Paloschi (75).

Verona je pobijedila Sassuolo 3-2 premda je od 18. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Rafael. Strijelci za Veronu bili su Juan Ignacio Gomez (30) i Luca Toni (63, 71) koji je sa 17 golova drugi strijelac Serie A. Toni je zabio tek gol manje od vodećeg strijelac Carlosa Teveza. Strijelci za Sassuolo bili su Vangelis Moras (35-ag) i Antonio Floro Flores (89). Šime Vrsaljko nije nastupio za goste.

Genoa je bila uvjerljiva protiv Cesene 3-1, dok je Parma pobijedila Palermo 1-0.