JADRANSKA LIGA

Uvjerljiva pobjeda vaterpolista Jadrana, novi poraz Mornara

28.11.2021 u 13:35

Mornar je u nedjelju u Splitu u utakmici 5. kola Jadranske lige doživio poraz, Crvena Zvezda je bila bolja sa 12:8 (4:0, 3:3, 2:2, 3:3), dok je Jadran Split sa 15:8 (3:2, 4:2, 3:2, 5:2) svladao Primorac

U utakmici između Mornara i Crvene Zvezde presudila je prva četvrtina u kojoj su gosti zabili četiri gola, a domaća momčad ni jedan. U preostale tri četvrtine obje su momčadi bile izjednačene, no to Mornaru nije bilo dovoljno.

Najbolji strijelac kod Mornara bio je Duje Akrap dok su kod Crvene zvezde sa po tri gola predvodili Veljko Tankosić, Ivan Basara i Marko Radović.

Jadran je bio uvjerljivom protiv primorca, dobio je sve četiri četvrtine, a s najvećom razlikom zadnju. Do pobjede ga je vodio Jerko Marinić Kragić s tri pogotka, dok su Luka Bukić i Konstantin Kharkov dodali po dva svaki.

U redovima Primorca po dva gola su zabili Aljoša Mačić, Uglješa Vukasović i Neđo Baštrca.

Jadran je treći sa 13 bodova, odnosno četiri pobjede i jednim porazom nakon pet kola. Mornar je predzadnji s jednim bodom poslije četiri poraza iz pet utakmica.