trijumf u poljskoj

Uvjerljiva Cedevita upisala drugu europsku pobjedu sezone

17.10.2018 u 22:31

U susretu trećeg kola B skupine Eurokupa košarkaši Cedevite su na gostovanju u Poljskoj pobijedili Arku iz Gdynije sa 78-61 upisavši drugu pobjedu u skupini.

Momčad španjolskog trenera Sita Alonsa je do pobjede došla prije svega odličnom obranom. Cedevita niti u jednoj četvrtini nije primila više od 20 koševa, a pitanje pobjednika je prelomila u zadnjoj dionici koju je dobila sa 11 razlike.

• +10
ABA liga, 2. kolo, Zadar - Cedevita Izvor: Pixsell / Autor: Dino Stanin/PIXSELL

Cedevita je otvorila utakmicu serijom 4-0, a potom primila osam koševa u nizu. Poljaci su prvi pohvatali konce igre i koncem prve četvrtine imali su +7 (19-12), ali je prva četvrtina završila sa pet koševa prednosti za poljski sastav (19-14). Cedevita je u drugoj četvrtini zaigrala bolje, nadoknadila je zaostatak, povela 29-24, da bi na poluvremenu imala dva koša prednosti (35-33).

Treća četvrtina je također otišla na stranu hrvatskog prvaka koji je u jednom trenutku imao i +8 (55-47). Na otvaranju posljednje četvrtine Cedevita je stigla i do tada najvećih +12 koševa prednosti (64-52) i već tada je bilo jasno kako je zagrebački sastav stigao do novih bodova. U posljednjih pet minuta utakmice igra domaćina se posve raspala, pa je Cedevita na koncu slavila sa 17 koševa razlike.

Cedevitu su do pobjede predvodili Justin Cobbs sa 13 koševa, dok su James Bell i Vitor Benite dodali po 12 koševa. Augusto Lima je zabio 10 koševa, dok je Ante Ramljak dodao sedam koševa i 11 skokova. U domaćim redovima najefikasniji su bili bivši igrač Zadra Josh Bostic i bivši igrač Cibone i Zadra James Florence. Bostic je ubacio 17, a Florence 16 koševa.

U drugom susretu iz ove skupine Lokomotiv je u Kubanu očekivano pobijedio Tofaš 95-72 upisavši i treću pobjedu. Ruse su predvodili Dmitri Kulagin sa 16 i Vitali Fritzon sa 15 koševa, dok su u redovima turske ekipe najefikasniji bili Baris Ermis sa 13 i Jeff Withey sa 10 koševa.

ALBA je na gostovanju pobijedila Limoges 102-93 uz 23 koša Rokasa Giedraitisa.

Na ljestvici vodi Lokomotiv sa šest bodova, dok je ALBA i Cedevita imaju po pet bodova. Na začelju je Arka s tri poraza.

U idućem kolu Cedevita će 24. listopada ugostiti ruski Lokomotiv.