SVE IM JE BILO JASNO

Urnebesan Bilićev savjet doveo do preokreta godine

05.03.2016 u 22:03

Slaven Bilić je nakon neopisivo uzbudljivog Leicestera najbolja priča engleskog nogometa, a svoj hit status na otoku je produbio duhovitom opaskom svojim igračima tijekom čudesnog preokreta kod Evertona nakon kojega im je - baš sve bilo jasno...

West Ham je, vjerojatno ste već čuli, slavio nakon 10 godina kod Evertona unatoč činjenici da je domaćin imao penal za vodstvo od 3:0 20 minuta prije kraja dvoboja. Bilić je tijekom utakmice još jednom potvrdio svoju taktičku raznovrsnost i ubire plodove rada s 'čekičarima' koje vrlo vješto transformira u najopsniju formaciju u danom trenutku.

Nekada je to teško prenijeti igračima, a nekada ti posao bitno olakša jednostavna misao:

'Rekao sam im na poluvremenu da igraju manje seksi,' ispalio je nakon velikog trijumfa Bilić i pojasnio.

'Morali smo postati ubojitiji i konkretniji pred njihovim golom. Imali smo igrača više i Everton je sjajno zatvorio sredinu. Stavili smo Payeta i Noblea na pozicije za ubacivanja, u čemu su oni sjajni i na kraju je upalilo.'

Nekada je, uz poljubac sreće, tako jednostavno. Less sexy...