NAŠI NISU IZDRŽALI

Uporni Grci spustili na zemlju zagrebačku Arenu!

06.09.2015 u 22:56

Grčka košarkaška reprezentacija pobijedila je u zagrebačkoj Areni Hrvatsku rezultatom 72:70 te tako postala glavni kandidat za prvo mjestu u skupini D Eurobasketa...

Nakon trijumfa protiv Slovenije, hrvatski košarkaši doživjeli su svoj prvi poraz na Eurobasketu. U dvoboju u kojem nisu mogli zbog ozljeda igrati Bojan Bogdanović i Marko Tomas naši su dominirali i igrali odlično, no nisu izdržali u završnici i grčka kvaliteta presudila je Perasovićevim izabranicima.

Hrvatska je pred punom zagrebačkom Arenom odlično krenula i kontrolirala susret u prvom poluvremenu. Kruno Simon pogađao je svih pozicija, obrana je funkcionirala savršeno, no Grci su se na sve načine održavali u susretu i otišli na odmor sa zaostatkom samo 28:33.

U drugom dijelu naši su još bolje krenuli i došli do +10 u nekoliko navrata, ali Grčka se i dalje nije predavala, da bi u posljednoj četvrtini proradili Printezis, Bourousis i Spanoulis pa je došlo do potpunog preokreta.

Grci su u zadnju minutu ušli s prednošću tri razlike (72:69) koju su uspješno obranili. U zadnjem napadu Simon je zabio jedno bacanje, drugo namjerno promašio i osvojio loptu, no šut za produžetak nije ušao.

Najbolji kod Hrvatske bio je Kruno Simon s 18 postignutih koševa, dok je briljantni Vassilis Spanoulis predvodio Grke sa 16.

Hrvatsku u utorak čeka znatno lakši dvoboj s Makedonijom pa Nizozemci i Gruzijci u završnici natjecanja po skupinama. Drugo mjesto čini se kao realnost u ovom trenutku...