MARTIAL ODLUČIO

United odao počast svojoj legendi i preskočio Bilića

03.04.2016 u 19:40

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pobijedio Everton 1-0 i probio se na petu poziciju

Pogodak odluke zabio je Anthony Martial u 54. minuti. ManU je ovom pobjedom preskočio West Ham i sada je peti sa 53 boda, s jednim bodom manje od četvrte pozicije koju drži gradski suparnik City.

Uoči dvoboja upriličena je velika svečanost kojom je engleski velikan nazvao jednu tribinu po svojoj legendi Sir Bobbyju Charltonu.

Identičnu pobjedu ostvario je i Leicester City protiv Southamptona načinivši još jedan korak bliže osvajaju naslova prvaka. Tri boda Leicesteru donio je Wes Morgan golom u u 38. minuti na asistenciju Christiana Fuchsa. Bila je to Leicesterova četvrta uzastopna pobjeda, te peta u zadnjih šest susreta rezultatom 1-0.

Šest kola prije kraja prvenstva Leicester City ima 69 bodova, sedam više od Tottenham, dok Arsenal na trećem mjestu ima 11 bodova manje i utakmicu manje. Četvrti je Manchester City sa 54 boda, United je peti sa 53 boda i utakmicom manje, a šesti je West Ham sa 51 bodom i utakmicom manje.

Leicester City nikada nije bio engleski prvak, a najbolji plasman ostvario je 1929. godine kada je bio drugi. Otkako je startao Premeirship 1992. godine, najbolji plasman Leicester je ostvario u sezoni 1999/2000. okončavši prvenstvo na osmom mjestu.