PORAZ DINAMA

U Ukrajini zabijali Kalinić i Bartulović

27.04.2014 u 21:23

Nogometaši Dnjipra napravili su novi korak unatrag u borbi za naslov ukrajinskog prvaka. U 27. kolu su poraženi na gostovanju kod Metalista iz Harkiva s 2-1...

Domaći su poveli u 36. minuti pogotkom Alejandra Gomeza, a izjednačio je u 81. minuti naš Nikola Kalinić koji je bio precizan s bijele točke poslije prekršaja na Jevhenu Seleznjevu. Za povremenog hrvatskog reprezentativca to je šesti ovosezonski ligaški gol, ali njime nije svojoj momčadi donio ni bod. Naime, u 87. minuti je Sebastian Blanco zabio za pobjedu Metalista.

Spomenimo da je Ivan Strinić igrao za Dnjipro do 75. minute kada ga je zamijenio upravo Kalinić. Dnjipro sada za vodećim Šahtarom zaostaje tri boda, a obje su momčadi odigrale po dvije utakmice manje.

Kalinić nije bio jedini hrvatski igrač koji je bio strijelac u ovom kolu. Mladen Bartulović je, naime, zabio jedan gol i asistirao za još jedan u remiju svoga Karpatija protiv Metalurga iz Zaporožja (2-2).

Dodajmo za kraj i da je kijevski Dinamo poražen na gostovanju kod Metalurga iz Donjecka s 2-1, te je sada na četvrtom mjestu, daleko od borbe za naslov. Svih su 90 minuta za Kijevljane odigrali naši Domagoj Vida i Ognjen Vukojević.