ROLAND GARROS

U ruskom finalu sretnija Kuznjecova

06.06.2009 u 16:31

Ruskinja Svetlana Kuznjecova pobjednica je ovogodišnjeg turnira tenisačica u Roland Garrosu. Ona je u finalu svladala sunarodnjakinju i prvu igračicu svijeta Dinaru Safinu sa 6.4, 6:2 za samo sat i 14 minuta igre

Kuznjecovoj je ovo drugi grand slam naslov u karijeri nakon US Opena 2004. koji je osvojila sa samo 18 godina.

Safina je treći put stigla do finala grand slama, ali je i treći put izgubila. Lani je u finalu Roland Garrosa bolja od nje bila Srpkinja Ana Ivanović, a u finalu ovogodišnjeg Australian Opena svladala ju je Amerikanka Serena Williams.

Što se ovog meča tiče, izjednačen je bio samo do sredine prvog seta. Tada je Kuznjecova s dva uzastopna breaka, prvo za 5:3, a potom i za 6:4, riješila taj set u svoju korist. U drugom setu neizvjesnosti gotov da nije ni bilo, a Kuznjecova ga je okončala za 35 minuta.