krznar zadovoljan

U novoj pobjedi Maribora briljirali dinamovac i hajdukovac

15.03.2023 u 15:41

U prvoj utakmici 27. kola slovenskog nogometnog prvenstva Maribor, sastav kojeg vodi hrvatski trener Damir Krznar, svladao je u gostima Bravo s 3:2

Nakon prvog poluvremena Maribor je već imao prednost od tri pogotka. Drugi pogodak za goste postigao je 26-godišnji hrvatski nogometaš Marko Tolić, koji se u Mariboru nalazi na posudbi iz Dinama. Pritom mu je asistirao pet godina mlađi hrvatski igrač Ivan Brnić, nekada član Hajduka. Kod trećeg pogotka Maribora asistent je bio Tolić.

U drugom poluvremenu, do 60. minute, domaći sastav je smanjio na 2-3, ali u preostalih trideset minuta nije se dogodio preokret i Maribor je sačuvao tri boda. Uvjerljivo vodeća na ljestvici je Olimpija koja uz utakmicu manje ima 60 bodova. Maribor je na 47 bodova.

Tolić je postigao šesti prvenstveni pogodak ove sezone za Maribor, dok Brnić ima jedan manje.