TAEKWONDO-TURNIR

U ludom meču Lucija Zaninović rasturila Kazahinju

17.08.2016 u 17:46

Na olimpijskom taekwondo-turniru od hrvatskih natjecatelja prvo je nastupila Lucija Zaninović (29) koja je u osmini finala do 49 kilograma svladala predstavnicu Kazahstana Ainur Jesbergenovu (18) 18:7

Uspješna Splićanka, koja se proslavila europskim zlatima, broncom sa svjetskog prvenstva te medaljom istog sjaja do koje je stigla na Olimpijskim igrama u Londonu 2012., nije dobro ušla u meč. Kazahinja je povela iznenadnim udarcem u glavu (0:3).

To nije obeshrabrilo našu Luciju koja je uskoro došla do prednosti, a na kraju je prva runda ipak završila 6:6.

No, u sljedećim dvjema rundama Lucija je pokazala kako je puno kvalitetnija i rasturila je nemoćnu Jesbergenovu za uvjerljivih 18:7.

Četvrtfinalni meč na rasporedu je oko 21.30 sati. Tamo našu borkinju očekuje Francuskinja Yasmina Aziez koja je u prvoj borbi pobijedila Monicu Pimentel Rodriguez koja dolazi iz Arube 2:1.

Hrvatska na OI-ju u Rio de Janeiru ima još dva taekwondoaša. U kategoriji do 55 kg nastupa Lucijina sestra Ana, a u kategoriji do 70 kg nastupit će Filip Grgić, oboje kreću u akciju 18. kolovoza.