LEGENDA

U 40. godini oduševljava - zabio je u 92. minuti, spasio Romu i ušao u povijest

12.09.2016 u 10:57

Francesco Totti izjednačio se s Paolom Maldinijem igrajući 25. uzastopnu sezonu u Serie A te je postao prvi igrač koji je zabio gol u 23 uzastopne sezone

Po tko zna koji put Francesco Totti oduševio je navijače Rome, ali i cijeli nogometni svijet. Legendarni kapetan je 16 dana prije svog 40. rođendana svima pokazao i dokazao da još nije vrijeme za mirovinu

Strahoviti se pljusak spustio nad Rimom, utakmica Rome i Sampdorije zbog toga je prekinuta, a gosti su vodili 2:1. I nije izgledalo dobro za Romu. Na terenu je, bez obzira na prolom oblaka, ostao jedino Totti. Zagrijavao se i nadao da će ga trener Luciano Spalletti ipak uvesti u igru... Zna i Spalletti da ga iz već izgubljenih utakmica izvući može jedino 'princ Rima', pa je klupsku legendu uveo u 46. minuti utakmice. I pogodio je!

Prvo je Totti u 61. minuti asistirao Edinu Džeki za 2:2, a potom je u samoj završnici utakmice, u sudačkoj nadoknadi, zabio penal za pobjedu.

'Iskreno, taj penal na kraju... Bilo je to prvi put da sam se malo preplašio da ću promašiti', otkrio je Totti i dodao:

'Ali lijepo je okruniti ovakvu utakmicu asistencijom i golom. Bila je i olakšavajuća okolnost - bio sam pred omiljenom, južnom tribinom. Tamo nisam ni mogao promašiti.'

Važnije je to što je u istoj utakmici neuništivi Francesco Totti stigao do dva nova rekorda. Ulaskom u igru izjednačio se s Paolom Maldinijem - obojica su odigrala 25 uzastopnih sezona u Serie A! Zabijeni penal Tottiju je donio još jednu čast - prvi je nogometaš koji je zabio barem jedan gol u 23 uzastopne sezone! Taj rekord je gotovo nemoguće prestići, a Totti i dalje ne žali što se nije umirovio.

'Ne namjeravam odustati, posebno ako ostanem u ovakvoj formi. Motiva imam dovoljno, a uz pravi pristup još uvijek mogu pomoći momčadi', zaključio je 'princ Rima', legenda Rome Francesco Totti.