SPUST

Trijumf Erika Guaya, Zrnčić-Dim ni blizu bodova

01.03.2014 u 15:26

Kanadski skijaš Erik Guay pobjednik je pretposljednjeg spusta sezone u Svjetskom skijaškom kupu voženog u norveškom Kvitfjellu...

Guay je bio uvjerljivo najbrži donjem dijelu staze, te je na kraju do pete pobjede u Svjetskom kupu u karijeri, a treće spustaške, stigao s prednosti od 35 stotinki ispred drugoplasiranog Francuza Jonathana Clareya. Treće je mjesto sa 35 stotinki zaustatka zauzeo Austrijanac Matthias Mayer.

Do kraja sezone ostala je tek jedna spustaška utrka, pa je poznato da je mali Kristalni globus u ovoj disciplini osvojio Aksel Lund Svindal. Šestim osvojenim mjestom danas Norvežanin je ujedno preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa ispred Marcela Hirschera.

Jedini hrvatski predstavnik danas bio je Natko Zrnčić-Dim koji je zeuzeo 47. mjesto sa 2.14 sekundi zaostatka.

Svjetski kup skijaša, spust:1. Erik Guay (Kan) 1:22.17