FINALE KUPA U VUKOVARU

Trenera Cedevite brine ozljeda Tomasa; Zadrani žele titulu

19.02.2015 u 10:58

Zagrebačka Cedevita branit će u Vukovaru titulu pobjednika Kupa Krešimira Ćosića (18:00), a protivnik u finalu bit će im momčad Zadra koja u zadnje vrijeme, usprkos problemima, igra sve bolje

U prvoj polufinalnoj utakmici završnice Kupa Krešimira Ćosića u Vukovaru Cedevita je na krilima Splićanina Babića koji je ubacio 24 koša pobijedila Kvarner 2010 sa 104:68 dok je Zadar u drugom polufinalnom dvoboju pobijedio Cibonu 82:74 uz 30 koševa sjajnog Amerikanca Jamesa Briana Florencea

Kada je Cedevita u pitanju jedini razlog za brigu je ozljeda skočnog zgloba Marka Tomasa. Međutim, velika je stvar što se nakon loma malog prsta u momčad vratio kapetan Roko Leni Ukić.

'Odmah na početku smo trebali krenuti jako kao što smo krenuli u drugoj četvrtini. Igra je bila timska, svi su imali minutažu. Nismo se toliko emocionalno i fizički ispraznili, tako da spremno dočekujemo finale', kazao je 23-godišnji Babić nakon utakmice.

Trener Cedevite Jasmin Repeša najviše je zadovoljan zbog podijeljene minutaže, ali ga brine ozljeda Tomasa.

'Rekao sam u najavi utakmice da nismo u zadnje vrijeme bili briljantni jer smo u zadnjih mjesec dana dva puta bili u Beogradu, pa u Valjevu, Volgogradu, Sofiji, Zaragozi, Rimu i ne znamo više gdje ne. Ne samo da smo imali jako teška putovanja, praktički cjelodnevna, nego smo imali i dosta teških utakmica koje su nas emocionalno puno trošile. Vidjelo se danas da smo teški, da imamo spore reakcije fizički i mentalno, no sigurno je presudila naša duža klupa i mislim da smo u drugom poluvremenu, što je na neki način raritet, bili aktivniji, brži, bolji u obrani i relativno smo lagano dobili utakmicu. Dobro je da se nitko nije previše potrošio i da su neki igrači uspjeli povratiti manjak samopouzdanja. No, ono što nije dobro je da moramo vidjeti što je sa skočnim zglobom Marka Tomasa i u kakvom će stanju biti sutra', kazao je Repeša.

Kapetan Zadra Ive Ivanov nakon pobjede nad Cibonom prepun samopouzdanja je kazao:

'Nadam se da će od četvrtka na Višnjiku uz onu zastavu za osvojeno prvenstvo 2008. visjeti i zastava za osvojeni Kup 2015. Finale? Cedevita je euroligaška ekipa, ali mi smo iz Zadra i mi ćemo se boriti ', poručio je Ivanov, prenosi portal 057info.hr.