alba lako do pobjede

Trener Zadra nakon novog poraza: Igrali su se s nama kao tata s djetetom

20.09.2019 u 23:03

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Košarkaši Zadra porazom su završili nastup na šestom izdanju Zadar Basketball Tournamenta. Nakon iznenađujuće pobjede nad ruskim Himkijem na otvaranju turnira Zadar je upisao dva poraza u nizu, prvo od oslabljenog Anadolu Efesa, a treći dan od berlinske ALBA-e 68:100.

Od početka utakmice bilo je vidljivo da je Alba, koju vodi legendarni španjolski trener Aito, puno bolja i uigranija, a to je najbolje opisao trener Zadra Ante Nazor.

'Čovjek najviše nauči iz ovakvih utakmica, kad te neko ovako nadigra. Igrači Albe igrali su se s nama kao tata s djetetom. Meni osobno bila je čast što je s druge strane stajao veliki Aito, trener kojem sam se kao klinac u Splitu divio kada je vodio veliku Barcelonu', između ostalog je kazao Nazor dodavši:

'Nisam zadovoljan odnosom prema igri nekih igrača, pogotovo zbog igre u obrani. Neću o imenima zasad...', znakovit je bio Nazor.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Marcus Eriksson sa 24 koša i Niels Giffey s 23 koša. Kod Zadra ponovno je najbolji bio Amerikanac Bryon Allen s 14 koševa.

Dodajmo još kako je u prvoj utakmici trećeg dana ZDBT-a Efes u neizvjesnoj završnici bio bolji od Himkija 66:64.