ODLUKA U GRADSKOM VRTU

Trener Osijeka Nenad Bjelica bio je iskren u svojim izjavama; objasnio je što nije nikako bilo dobro u Poljskoj

23.07.2021 u 08:12

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 2. pretkola Konferencijske lige na gostovanju kod Pogona u Szczecinu igrali 0:0, a svoje dojmove poslije susreta dao je trener hrvatskog predstavnika Nenad Bjelica

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 2. pretkola Konferencijske lige na gostovanju kod Pogona u Szczecinu igrali 0:0 Pogon se, sukladno najavama iz tabora Bijelo-plavih, pokazao čvrstim i kvalitetnim suparnikom zbog čega se ogled u Szczecinu pretvorio u šahovsku partiju. Nenad Bjelica bio je objektivan u prebiranju po dojmovima nakon ovog 'prvog poluvremena' u Poljskoj.

'Nadamo se da ćemo na našem stadionu pred našim navijačima uspjeti pobijediti Pogon i plasirati se u iduće kolo. Bilo je lijepo igrati pred navijačima, nakon dugog perioda bez publike na stadionu osjećaj je lijep. Čestitam domaćinu na korektnoj igri i navijačima na sjajnoj atmosferi, nadam se da ćemo im na isti način uzvratiti u Osijeku', rekao je Bjelica za službenu stranicu kluba.

Bio je Bjelica svjestan što nije valjalo, zamjenama u nastavku uspio je pokrenuti svoju momčad.

'Grč je dobra riječ. Naši plemeniti igrači popu Bohara, Miereza ili Kleinheislera nisu došli do izražaja kako smo mi željeli, naravno da nisam bio zadovoljan u poluvremenu kako smo igrali. Možda je jedan od razloga i što smo promijenili sustav za današnju utakmicu pa nije bilo dovoljno vremena za uigravanje. U nastavku smo bili bolji, stabilni u sredini, imali posjed i stvorili neke izgledne situacije. Ulaskom nekolicine igrača podigli smo i agresivnost i kvalitetu igre.'

Pozitivna stvar u remiju 0:0 je što je ukinuto pravilo pogotka u gostima što znači da će u Gradskom vrtu obje momčadi igrati za pobjedu.

'Za prolaz treba pobjeda i nama i njima. Naravno da ćemo na našem travnjaku pokazati više, uvjeren sam da će nam u tome pomoći i naši navijači i da ćemo u Osijeku pokazati svoje pravo lice.'