MANCHESTER SLAVI

Toure donio kup Cityju, Tottenham u Europi

14.05.2011 u 18:18

Nogometaši Manchester Citya pobjednici su engleskog FA kupa nakon što su u finalu na Wembleyu svladali Stoke City s 1:0 pogotkom Yaya Tourea u 74. minuti

Za City je prvi trofej nakon 35 godina, a u gradu Manchesteru večeras će siguirno biti neviđeno slavlje jer je ranije danas naslov prvaka osigurao i Manchester United. City sada ima pet osvojenih kupova, ali su zadnji osvojili daleke 1969. Ovim trofejom se barem malo isplatilo ogromno ulaganje vlasnika kluba šeika iz Abu Dhabija Mansoura bin Zayed bin Al Nahyana, koji je klub kupio 2008. i otad potrošio skoro 500 milijuna dolara na pojačanja.Manchester City je i s četvrtim mjestom u prvenstvu osigurao nastup u kvalifikacijama Lige prvaka.

U ravnopravnoj utakmici junak Citya bio je Bjelokoščanin Toure, koji je "plave" i uveo finale postigavši zgoditak i u polufinalu protiv ManU-a.

Stoke City je po prvi puta igrao finale FA kupa.