PREMIERSHIP

Tottenham osigurao Ligu prvaka

05.05.2010 u 20:51

U zaostalom susretu 29. kola engleske nogometne lige londonski Tottenham gostuje u Manchesteru kod Cityja. Za 'spurse' je ovo izuzetno važna utakmica jer pobjedom bi osigurali nastup u Ligi prvaka slijedeće sezone

U najavi ogleda protiv Cityja najbolji igrač Tottenhama Luka Modrić je kazao kako nikad u karijeri nije igrao važniju utakmicu. Nije ni čudo, jer i Manchester City i Tottenham bi pobjedom osigurali Ligu prvaka u narednoj sezoni.

Manchester City - Tottenham 0:1 (0:0)
Strijelac:
0:1 Crouch (82')

Sastavi

Manchester City: Fulop, Bridge, Zabaleta, Toure, Kompany, A. Johnson (od 71. Wright-Phillips), Barry (od 55. Vieira), De Jong, Adebayor, Tevez, Bellamy (od 84. Roque Santa Cruz)
Tottenham: Gomes, Bale, Kaboul, Dawson, King, Assou-Ekotto, Huddlestone, Lennon (od 71. Bentley), Modrić (od 88. Palacios), Crouch, Defoe (od 80. Pavljučenko)

90+4' - završilo je pobjedom Tottenhama
90+2' -
puca Pavljučenko, brani Fulop
90' -
ulazimo u sam kraj utakmice
88' -
Luka Modrić napušta teren, zamijenio ga je Palacios
82' -
Peter Crouch donio je vodstvo 'spursima' i praktički ih odveo u Ligu prvaka
82' - goool za Tottenham
77' -
opet prijeti Tottenham, ovog puta preko Croucha čiji udarac brani Marton Fulop.
76' -
zaprijetio je Luka Modrić udarcem izvan šesnaesterca, ali preko gola
66' -
još jedan član 'spursa' je dobio žuti karton, ovog puta nastradao je Assou-Ekotto zbog igranja rukom
58' -
novi žuti karton, dobio je Huddlestona iz Tottenhama
55' -
izmjena kod domaćina. Ulazi Barry, a ušao je Vieira
55' -
opasnost za City, pucao je Defoe, ali Fulop brani
52' -
puca Lennon, ali Kompany čisti
49' -
prilika za domaćine, no Tevez se našao u zaleđu
47' -
Bellamy ubacuje iz korenera, ali Dawson čisti
46' -
započelo je drugo poluvrijeme
45' -
završilo je prvo poluvrijeme
44' -
puca Tevez, ali loše
42' -
korner za City je izveo Bellami a pucao je Toure, no Gomes je na mjestu
38' -
i Tottenhama odgovara. Puca Bale, ali za malo pred gola
34' -
korner za domaćine je izveo Bellamy, a glavom je gađao Kolo Toure, ali neprecizno
30' -
prvi žuti karton na utakmici dobio je Younes Kaboul iz Tottenhama zbog nedoličnog ponašanja
25' -
domaćini su sve opasniji. Prvo prijeti Bellamy iz kornera, a onda Adam Johnson puca, ali Gomes brani
26' -
napadač Cityja Carlos Tevez se odlučio na udarac, no King blokira
24' - igra se preselila na sredinu terena i u ovim trenucima nismo zabilježili niti jednu opasnost
18' - opet je Tottenhama opasan. Puca Bale, ali njegov udarac blokira De Jong.
17' -
prva izglednija prilika na utakmici. Pucao je Tottenhamov Crouch nakon ubačaja Balea, ali je njegov udarac otišao malo pored stative
15' -
domaćini su češće u posjedu lopte, a isto tako je Adebayor već dva puta bio u zaleđu
13' - udarac iz kuta za Tottenham koji je izveo Modrić, no sve je raščistio Bridge
9' - korner za City, ali sve čisti Kaboul
7' - prijeti i City i to preko Teveza, ali njegov udarac brani Gomes
6' - zasad gledamo rastrganu igru u kojoj ima dosta prekršaja
3' - pokušaj Tottenhama preko Balea, no njegov udarac odlazi daleko iznad gola
1' - započela je utakmica u Manchesteru