Dinamo je u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka pobijedio Žalgiris 5:0.
Momčad Marija Kovačevića deklasirala je slabašnu litavsku momčad i, ne dogodi li se epska senzacija u Litvi, osigurao najmanje ligašku fazu Europske lige.
Dinamo je slavio golovima Zajca, Stojkovića, Belje, Lisice i Kačavende, a zanimljivi detalj dogodio se nakon susreta.
Žalgiris je u Zagrebu pratila mala skupina navijača koja je, unatoč očajnom rezultatu, čitavu utakmicu bodrila svoju momčad. Igrači Željka Sopića otišli su do južne tribine i pozdravili svoje navijače, a tu situaciju prokomentirao je i Samir Toplak u studiju SHNL-a.
'Ovo je lijepo vidjeti. Puno ljepše nego da su palili tribinu. Svjesni su da su izgubili, ali slavili su s igračima jer su ušli u Konferencijsku ligu. Ovo je primjer za sve', rekao je Toplak.
MAXSportov stručni komentator vjerojatno je aludirao na situaciju u Varaždinu nakon utakmice Varaždina i Hajduka na kojoj su gostujući navijači nakon utakmice zapalili stolice na tribini.
