europske igre, minsk

Tomislav Pucar uz broncu osigurao i nastup na Igrama u Tokiju, Marko Milun ima medalju, ali pitanje kojeg sjaja

26.06.2019 u 18:46

Hrvatski stolnotenisač Tomislav Pucar osvojio je brončanu medalju u singlu na Europskim igrama u Minsku pobijedivši u dvoboju za treće mjesto Kineza koji nastupa za Ukrajinu Kou Leeja 4:1 (2, -9, 9, 7, 2).

Pucar je s ovom broncom izborio i nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ranije je u polufinalu hrvatski tenisač je izgubio od višestrukog europskog prvaka Tima Bolla s 1-4 (4-11, 9-11, 4-11, 12-10, 4-11).

Hrvatski superteškaš Marko Milun plasirao se u polufinale Europskih igara u Minsku svladavši na bodove Gruzijca Miheila Bakthidzea s 5:0, a plasmanom u polufinale osvojio je najmanje i europsku broncu, s obzirom da je boksački turnir u Minsku ujedno i Europsko prvenstvo.

Dvoboj Miluna i Gruzijca bio je vrlo damatičan, a okončan je prekidom krajem druge runde zbog obostrane ozljede. Prema pravilima, zbrajali su se bodovi do prekida, a hrvatski boksač je slavio s 5:0 i došao do najvećeg uspjeha u karijeri.

Milun će u polufinalu boksati s Ukrajincem Viktorom Vikristom.

Ovo je druga medalja za hrvatski boks u Minsku, a prvu je osigurao prolazom u polufinale Toni Filipi.