IZRAEL OPET PAO

Todor i Makedonci nam osigurali drugi krug

08.09.2009 u 18:53

U dvoboju drugoga kola skupine A Europskog prvenstva za košarkaše u Poljskoj, u kojoj se natječe i reprezentacija Hrvatske, Makedonija je svladala Izrael 82:79 (17:19, 23:20, 20:16, 22:24)

Najefikasniji u reprezentaciji Makedonije bio je Antić sa 19 koševa, a u sastavu Izraela Halperin sa 25. Donedavni centar Zadra Todor Gečevski upisao je devet koševa, pet skokova i dva dodavanja za 14 minuta, a sredinom posljednje četvrtine, kada se lomio rezultat, povezao je četiri koša i dodavanje te zaustavio nalet raznovrsnih Izraelaca.

Pobjedom Makedonije protiv Izraela Hrvatska se već plasirala u drugi krug natjecanja, jer s obzirom na dva poraza Izraela više ne može završiti natjecanje u skupini na posljednjem mjestu.Hrvatska će svoj dvoboj protiv Makedonije odigrati u srijedu s početkom u 16.30.

U dvoboju skupine B (s kojom se u drugom krugu križa skupina u kojoj je Hrvatska) Njemačka je svladala Rusiju rezultatom 76:73. Nijemce, koji su u prvom kolu pružili herojski otpor Francuzima, predvodio je Jagla sa 19 koševa i 11 skokova. Nijemci, čini se, nisu ni približno loši kao što su stručnjaci u najavi natjecanja predviđali.