remi augsburga

Tin Jedvaj debitirao u novom klubu, ali na poziciji stopera

24.08.2019 u 18:32

Hrvatski nogometni reprezentativac Tin Jedvaj debitirao je na poziciji stopera u dresu Augsburga koji je na svom terenu odigrao 1-1 (0-0) protiv Union Berlina u dvoboju 2. kola njemačkog prvenstva odigranog u subotu.

Augsburg je poveo u 60. minuti pogotkom Vargasa, a izjednačio je Polter u 80. minuti. Gosti iz Berlina su utakmicu završili s desetoricom igrača, jer je zbog oštrog starta isključen Schotterbeck.

Bit će zanimljivo vidjeti hoće li Jedvaj biti korišten na poziciji stopera tijekom cijele sezone ili će se vratiti na poziciju beka, što je znao uspješno igrati u dresu hrvatske reprezentacije, posebno protiv Španjolske na Maksimiru u Ligi nacija prošle godine.

Jedvajev bivši klub, Bayer Leverkusen, slavio je s uvjerljivih 3-1 na gostovanju kod Fortune u Duesseldorfu. Domaća momčad je loše krenula već od 6. minute, kad je Baker nesretno poslao loptu u vlastitu mrežu pokušavajući spriječiti pogodak. Golovima Aranguiza u 33. i Bellarabija u 39. minuti gosti su došli do vodstva 3-0. Utješni pogodak za Fortunu postigao je Morales u 82. minuti.

S identičnih 3-1 u gostima su slavili Borussia Moenchengladbach kod Mainza i Freiburg kod Padernborna. U oba slučaja domaće su momčadi rano povele, ali su na kraju slavili gosti. Mainzu je vodstvo u 18. minuti donio Quaison. Do poluvremena je izjednačio Lainer golom u 31. minuti, a pobjedu momčadi iz Moenchengladbacha donio je Plea pogocima u 77. i 80. minuti.

Paderborn je u 3. minuti došao do prednosti golom Mambe. No, već na odmoru je Freiburg imao prednost. Na 1-1 je izjednačio Waldschmidt u 21. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem, a drugi gol gostiju djelo je Petersena. Konačnih 3-1 postavio je Korejac Chang-Hoon Kwon u 90. minuti.

Jedinu domaću pobjedu u do sada odigranim utakmicama 2. kola postigao je Hoffenheim, koji je sa 3-2 svladao Werder. Hoffenheim je i dalje bez ozlijeđenog Andreja Kramarića, a prvu pobjedu i bodove u novoj sezoni donijeli su Bičakčić (54), Bebou (59) i Kaderabek (87). Fullkrug (42) i Osako (81) bili su strijelci za momčad iz Bremena, kojoj je jedan gol poništen, zbog igranja rukom strijelca Fullkruga, a od 77. minute su igrali s desetoricom, kad je drugi žuti karton zaradio Eggestein.