TOUR DE FRANCE

Thibaut Pinot pobjednik osme etape, Kišerlovski 39.

08.07.2012 u 18:01

Francuski biciklist Thibaut Pinot, član momčadi FDJ-BigMat, pobjednik je osme, brdske etape Tour de Francea, vožene u duljini od 157.5 kilometara od Belforta do Porrentruya

Pinot je 17 kilometara prije cilja prestigao do tog trenutka dugo vodećeg Fredrika Kessiakoffa (Astana) i na kraju slavio s 26 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Australca Cadela Evansa.

Upravo je branitelj naslova bio predvodnik pelotona od osam biciklista, a iza njegovih leđa završili su Francuz Gallopin, Britanac Wiggins, Talijan Nibali.

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski završio je osmu etapu na 39. mjestu sa dvije minute i 21 sekundom zaostatka za pobjednikom.

U ukupnom poretku Bradley Wiggins je zadržao vodstvo s 10 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Evansa i 16 sekundi ispred trećeplasiranog Nibalija. Kišerlovski je nakon ove etape skočio za 26 mjesta i sada je 44. s 18 minuta i 41 sekundom zaostatka za Britancem.

Ranije tijekom etape u padu je stradao olimpijski cestovni prvak, Španjolac Samuel Sanchez, te je ozlijedio rame i ruku, zbog čega je morao okončati nastup na Touru, a upitan je i njegov nastup na OI u Londonu.

Deveta etapa je kronometarska u duljini od 41.5 kilometara od Arc-et-Senansa do Besançona.