europska liga rukometašica

Težak poraz rukometašica Lokomotive; Norvežanke su u Zagrebu slavile s čak 15 golova razlike...

13.02.2022 u 16:34

U susretu 5. kola skupine A Europske lige rukometašice Lokomotive su u dvorani II Doma sportova izgubile od norveške Sole 40:25 upisavši i peti poraz u skupini

Lokomotiva je povela 1:0 i bila je to jedina prednost zagrebačkog sastava u ovom 'jednosmjernom' susretu.

U petoj minuti gošće su već vodila 6:1, u 13. minuti je bilo 12:2, a na koncu poluvremena velikih 23:11. Dominacija Norvežanki nastavila se i u nastavku, a na koncu je završilo s čak 15 golova razlike za Solu.

Norvešku ekipu su do pete pobjede u skupini predvodile Maja Magnussen s osam golova, te Kristina Novak Sirum sa šest golova, dok su kod Lokomotive najefikasnije bile Tena Petika sa šest, te Josipa Mamić i Lara Burić s po četiri gola.

Na ljestvici skupine vodi Sola s 10 bodova, Besancon ima šest, Mosonmagyarovar četiri, dok je Lokomotiva na začelju bez bodova.

U idućem kolu Lokomotiova 20. veljače gostuje kod mađarskog Mosonmagyarovara.