bundesliga

Težak domaći poraz Nike Kovača, Kramarić asistent u pobjedi Hoffenheima

21.04.2018 u 18:01

U 31. kolu Bundeslige Hoffenheim je u gostima dobio Leipzig 5:2, a Andrej Kramarić je bio asistent za četvrti gol Hoffenheima kojeg je zabio Uth. Eintracht Nike Kovača doživio je novi šok, u Frankfurtu je izgubio 3:0 od berlinske Herthe

Mark Uth je postigao vodeći gol za Hoffenheim u 14. minuti, a među strijelce za Hoffenheim upisali su se još Gnabry (35), Kaderábek (45) i Rupp (64).

Hoffenheim je ovom pobjedom skočio na peto mjesto, ima 49 bodova, i vratio se u borbu za Ligu prvaka. Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund, koji drže treće i četvrto mjesto, imaju po 51 bod, a upravo večeras Borussia Dortmund dočekuje Bayer Leverkusen.

Autor: youtube

Frankfurtski Eintracht, kojeg vodi Niko Kovač, prije tri dana izborio je finale njemačkog Kupa, ali je sada na domaćem terenu izgubio od Herthe 3:0, te je time gotovo ostao bez šansi da izbori Ligu prvaka. Golove za Herthu zabili su Selke (57-pen), Leckie (77) i Esswein (90+1), a hrvatski napadač Ante Rebić zbog ozljede nije bio u sastavu Eintrachta.

Bivši prvak Europe Hamburger upisao je važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši direktnog suparnika Freiburg 1:0 golom Lewisa Holtbyja u 54. minuti. HSV je predzadnji s 25 bodova, a Freiburg ima pet bodova više.

Novi/stari prvak Bayern - kojeg od sljedeće sezone preuzima Niko Kovač - slavio je 3:0 u gostima kod Hannovera. Golove za Bavarce zabili su Müller (57), Lewandowski (73) i Rudy (89).

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 31. kola Bundeslige Borussia Dortmund je na svom stadionu svladala Bayer Leverkusen 4:0, a strijelci su bili Jadon Sancho (13), Marco Reus (55, 79) i Maximilian Philipp (63).

Treba reći da je Borussia mogla i uvjerljivije slaviti, ali u 37. minuti Marco Reus nije iskoristio penal, njegov udarac obranio je vratar gostiju. Hrvatski branič u dresu Leverkusena Tin Jedvaj ušao je u igru u 42. minuti umjesto ozlijeđenog stopera Jonathana Taha.