HRVAT RASTURA U SERIE A

Talijanska nogometna javnost oduševljena je Igorom Tudorom, a on je na neki način u jednoj izjavi 'pokopao' Cristiana Ronalda

08.11.2021 u 12:59

Vodeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva Napoli na svom je stadionu 'Diego Armando Maradona' u susretu 12. kola odigrao 1:1 s Veronom, a utakmicu je prokomentirao gostujući trener hrvatski stručnjak Igor Tudor

Podsjećamo, gosti iz Verone poveli su preko svog sjajno raspoloženog napadača Simeonea (13.), koji je odlično reagirao na ubacivanje Baraka, no samo pet minuta potom poravnao je Di Lorenzo (18.).

Na veliko iznenađenje, nakon 18. minute rezultat se više nije mijenjao. Verona je susret okončala sa samo devet igrača na terenu jer su u završnici isključeni Bessa u 88. minuti te bivši hrvatski reprezentativni napadač Nikola Kalinić u trećoj minuti sudačke nadoknade, a ušao je u 84.

'Popravili smo se u obrani, imamo kvalitetu u napadu i uvijek nešto stvorimo. Bod je zaslužen, daje nam samopouzdanje i ponosni smo. Nogomet se mijenja, trener mora evoluirati. Ljudi više ne žele gledati nogomet na čekanju', kazao je presretni Tudor te nastavio:

'Volim kad moja momčad radi pritisak u zoni, ali sada to radimo kao muškarci. Nikad nije lako igrati jedan na jedan, ali to je ključno. Imamo kompliciran način treninga. Teško bi bilo trenirati veće momčadi na ovakav način. Možda ćemo morati pronaći sredinu u tome tako što ćemo napraviti presing visoke i niske zone bez igranja jedan na jedan. To je pomalo bolesno i igraču poput Cristiana Ronalda to ne biste mogli objasniti.'

• +4
Napoli - Verona, Serie A, 2021./22. Izvor: EPA / Autor: CESARE ABBATE

Tako se hrvatski trener dotakao i Portugalca, s kojim je radio dok je prošle sezone bio pomoćnik Andree Pirla u Juventusu, a otkako je preuzeo Veronu u rujnu ove godine, Tudor je pobjeđivao velikane poput Rome, Lazija i Juventusa. S Veronom zasad ima po četiri pobjede i remija, a poražen je tek jednom, i to protiv Milana koji je uzeo tri boda fantastičnim preokretom.